Новости

9 квітня 2024 року набули чинності нові зміни до Постанови №1178

11.04.2024
Тема:

Збільшення строку подання пропозицій для робіт

Відповідно до змін, тепер мінімальний строк подання пропозицій при проведення відкритих торгів на закупівлю робіт - 14 днів, а не 7, як було раніше для всіх предметів закупівлі. У минулому році мінімальний строк подання пропозицій встановлювали в 75% тендерів на будівельні роботи. Водночас за результатами дослідження, що проводили наші колеги з Дозорро видно, що конкуренція на торгах зростає разом зі зростанням строку подання тендерних пропозицій. З дослідженням можна ознайомитись за посиланням: https://bit.ly/48kG6G5

Нагадаємо, що зміни стосуються тільки відкритих торгів з особливостями на закупівлю робіт. Якщо ж ви купуєте товари чи послуги чи навіть послуги з поточного ремонту - для вас нічого не змінилось, у вас як і раніше мінімальний строк подання пропозицій 7 календарних днів.

Замовники можуть проводити відкриті торги з публікацією англійською мовою

Тепер Постановою передбачено, що замовники можуть здійснювати закупівлі товарів, послуг, робіт незалежно від їх вартості шляхом застосування відкритих торгів з публікацією англійською мовою. Весь процес таких торгів відповідає тому, що описаний в Законі, тобто мінімальний строк подання пропозицій 30 календарних днів, прекваліфікація 20 робочих днів тощо. Проте, в таких торгах є певні особливості, що передбачені Постановою 1178, а саме:

  • застосовуються підстави для відмови в участі, відповідно до пункту 43 Постанови 1178; 
  • в звіті про виконання договору за результатами таких торгів не потрібно зазначати інформацію про країну походження товару;
  • при внесенні змін в договір, що укладений за результатами такої закупівлі застосовуються підстави, що зазначені в пункті 19 Постанови;
  • 24 години можна давати на всі ті документи, що передбачені пунктом 43 Постанови;
  • до переліку підстав для відхилення, що передбачена Законом для цієї закупівлі додана також підстава, що передбачена абзацом дев’ятим пункту 44 Постанови.

Заборона обмежувати нижню межу ціни тендерної пропозиції

Мабуть всі бачили останнім часом, що замовники встановлюють при закупівлі електроенергії обмеження нижньої межі ціни пропозиції учасників. І в такому разі всі учасники подають однакові ціни своїх пропозицій, перетворюючи закупівлі електроенергії в торги на швидкість.

Проте, встановлення цієї нижньої межі, завдяки формулі з привʼязкою до РДН не є правильним і ефективним рішенням, адже постачальники купують електроенергію не тільки на РДН, тож цілком можуть мати ціни за одиницю нижчі за РДН.

Щоб уникнути маніпуляцій при закупівлях, змінами до Постанови тепер передбачено, що: “Тендерна документація не повинна містити вимог, що обмежують нижню межу ціни тендерної пропозиції учасника процедури закупівлі.”.

Вартість товарів, що входять до переліку локалізованих при закупівлі послуг та робіт

Тепер в Постанові 1178 уточнено, що, якщо замовник проводить закупівлю роботи чи послуги в рамках якої передбачається придбання товару, що входить до переліку локалізованих, то вартісні межі щодо застосування вимог локалізації рахуються по вартості товару, а не всієї послуги чи роботи. 

Тобто, якщо ви купуєте якусь роботу з очікуваною вартістю 5 млн грн і при цьому в рамках цієї роботи будете купувати товар, що входить до переліку локалізованих і коштує 70 тис грн, то до такого товару вимоги локалізації не застосовуються, адже його вартість нижче вартісних меж.

Публікація нової редакції ТД та оголошення

Постановою передбачено, що зміни, що вносяться замовником до тендерної документації та/або оголошення про проведення відкритих торгів, розміщуються та відображаються в електронній системі закупівель у новій редакції зазначених документації та/або оголошення додатково до їх попередньої редакції. 

При цьому як і раніше замовник разом із змінами до тендерної документації та/або оголошення про проведення відкритих торгів в окремому документі оприлюднює перелік змін, що вносяться. 

Нагадаємо, що в системі є історія змін оголошення про проведення закупівлі, тож при внесенні змін в оголошення система сама сформує нову редакцію оголошення, яку можна переглянути на порталі, як показано нижче.

Окрім того таку саму історію змін мають поля електронної тендерної документації, такі як підстави для відмови в участі, забезпечення пропозиції та виконання договору тощо.

Календарь

На этой неделе
событий нет

Вверх
Закрыть
Заказать обратный звонок
Будет выполнено оформление подписки на выбранное издание
Телефон
Оформить
Вернуться
Закрыть
Извините, на выбранный вами период подписка не осуществляется. Для того чтобы задать свой вопрос звоните на наши контактные телефоны или воспользуйтесь формой обратной связи