Новости

Дистанційна робота за кордоном: оподаткування, якщо працівник — нерезидент

10.04.2024

Якщо характер виконуваної роботи дозволяє виконувати всі трудові функції поза приміщенням КНП, працівник може працювати дистанційно, навіть за кордоном.

ДПС надала ІПК від 11.01.2024 № 186/ІПК/99-00-24-03-03ІПК, у якій розглянула питання щодо оподаткування заробітної плати, якщо працівник — резидент країни, з якою укладено міжнародний договір України.

Відповідно до п. 103.4 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI (далі — ПКУ) підставою звільнити (зменшити) від оподаткування доходів із джерелом їх походження з України є подання нерезидентом з урахуванням особливостей, передбачених пп. 103.5 і 103.6, особі (податковому агенту), яка виплачує йому доходи, довідки (або її нотаріально засвідченої копії), яка підтверджує, що нерезидент є резидентом країни, з якою укладено міжнародний договір України, а також інших документів, якщо це передбачено міжнародним договором України.

При цьому довідку видає компетентний (уповноважений) орган відповідної країни, визначений міжнародним договором України, за формою, затвердженою згідно із законодавством відповідної країни, і вона має бути належним чином легалізована, перекладена відповідно до законодавства України (п. 103.5 ПКУ).

Якщо нерезидент не подав довідки відповідно до п. 103.4 ПКУ, доходи нерезидента із джерелом їх походження з України підлягають оподаткуванню відповідно до законодавства України з питань оподаткування (п. 103.10 ПКУ).

Календарь

На этой неделе
событий нет

Вверх
Закрыть
Заказать обратный звонок
Будет выполнено оформление подписки на выбранное издание
Телефон
Оформить
Вернуться
Закрыть
Извините, на выбранный вами период подписка не осуществляется. Для того чтобы задать свой вопрос звоните на наши контактные телефоны или воспользуйтесь формой обратной связи