Новости

НАЗК у березні розпочало 92 повні перевірки декларацій

09.04.2024
Тема:

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) протягом березня 2024 року розпочало проведення 92 повних перевірок декларацій, відібраних за новим ризик-орієнтованим підходом. 

Такі декларації пройшли логічний та арифметичний контроль (ЛАК) та отримали найвищий показник рейтингу ризику на дату їх відбору. Крім того, розпочато повні перевірки на підставі повідомлень про можливе недостовірне декларування активів.

Йдеться про декларації: 

 • народних депутатів (дві декларації);
 • члена ВККС (одна декларація);
 • державних службовців категорії “Б” (32 декларації);
 • заступників міністрів (три декларації);
 • голів обласних рад, районних державних адміністрацій (три декларації);
 • судді (одна декларація);
 • прокурорів (шість декларацій), з них заступників прокурорів областей (дві декларації);
 • слідчих, дізнавачів, працівників поліції (10 декларацій);
 • директорів державних та комунальних підприємств, їхніх заступників (12 декларацій);
 • депутатів місцевих рад (14 декларацій, з них обласних рад - шість).

Повідомлення про початок перевірки декларанти отримали в особистому кабінеті в Реєстрі декларацій.

Станом на кінець березня триває 281 повна перевірка декларацій. Декларанти, яких відібрано для перевірки, працюють в сферах: 

 • органів місцевого самоврядування (депутати місцевих рад - 41 декларація, з них 12 декларацій депутатів обласних рад); 
 • органів досудового розслідування та прокуратури (25 декларацій, з них три декларації заступників прокурорів області);
 • органів судової влади (20 декларацій, з них 15 суддів);
 • органів митної та податкової служб (20 декларацій, з них дві - керівників митниць, шість - інші працівники митниці, 12 податківців); 
 • управління державними підприємствами (15 декларацій керівників);
 • законодавчої влади (шість декларацій народних депутатів України).

Насамперед йдеться про посадовців з м. Києва (104 декларації), Одеської області (24 декларації), Львівської області (17 декларацій), Київської області (15 декларацій), Харківської області (13 декларацій), Черкаської області (13 декларацій), Дніпропетровської області (11 декларацій) та інші.

НАЗК завершило проведення повних перевірок перших 15 декларацій, в яких виявлено ознаки недостовірних відомостей на понад 9 млн грн. Йдеться про декларації:

начальника відділу Територіального управління Служби судової охорони у Миколаївській області, де виявлено недостовірні відомості на 3,3 млн грн у декларації за 2021 рік (встановлено ознаки правопорушення за ст. 366-2 ККУ);
працівника Одеської обласної державної адміністрації, де виявлено недостовірні відомості на 2,4 млн грн у декларації за 2021 рік (встановлено ознаки правопорушення за ст. 366-2 ККУ) та на 1,1 млн грн у декларації за 2022 рік (встановлено ознаки правопорушення за ч. 4 ст. 172-6 КУпАП України);
першого проректора Львівського державного університету МВС, де виявлено недостовірні відомості на 695 тис. грн у декларації за 2021 рік (встановлено ознаки правопорушення за ч. 4 ст. 172-6 КУпАП України).

Відповідні матеріали скеровано  до Національної поліції України для розгляду питання про початок кримінального провадження за ст. 366-2 Кримінального кодексу України та складення адмінпротоколу за ч. 4 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Перелік осіб, стосовно яких розпочато повну перевірку, а також результати перевірок можна знайти тут.

Наголошуємо, що початок повної перевірки ще не свідчить про вчинення декларантом корупційного чи пов’язаного з корупцією правопорушення. 

У разі виявлення за результатом перевірки порушень НАЗК вживатиме заходів щодо притягнення особи до встановленої законом відповідальності, за наявності підстав скеровуватиме матеріали до Спеціалізованої антикорупційної прокуратури для вирішення питання про конфіскацію необґрунтованих активів. 

Календарь

На этой неделе
событий нет

Вверх
Закрыть
Заказать обратный звонок
Будет выполнено оформление подписки на выбранное издание
Телефон
Оформить
Вернуться
Закрыть
Извините, на выбранный вами период подписка не осуществляется. Для того чтобы задать свой вопрос звоните на наши контактные телефоны или воспользуйтесь формой обратной связи