Новости

З якої суми сплачувати військовий збір в разі застосування ПСП: нове роз’яснення ДПС

08.04.2024
Тема:

Податківці у свіжому роз’ясненні в категорії 126.05 ЗІР пояснили, що в разі застосування ПСП ВЗ сплачується з усієї суми нарахованого доходу.

Зокрема, контролери нагадали, що об’єктом оподаткування ВЗ є доходи, визначені ст. 163 розд. ІV ПКУ, зокрема загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід (п.п. 1.1 п. 161 підрозд. 10 розд. XX «Перехідні положення» ПКУ). При цьому нарахування, утримання та сплата (перерахування) ВЗ до бюджету здійснюються в порядку, встановленому розд. IV ПКУ, з урахуванням особливостей, визначених підрозд. 1 розд. XX ПКУ, за ставкою 1,5 %, визначеною п.п. 1.3 п. 161 підрозд. 10 розд. XX (п.п. 1.4 п. 161 підрозд. 10 розд. XX ПКУ). Водночас п. 164.6 ПКУ встановлено, що під час нарахування доходів у формі заробітної плати база оподаткування ПДФО визначається як нарахована заробітна плата, зменшена на суму страхових внесків до Накопичувального фонду, а у випадках, передбачених законом, — обов’язкових страхових внесків до недержавного пенсійного фонду, які відповідно до закону сплачуються за рахунок заробітної плати працівника, а також на суму ПСП за її наявності.

Водночас податківці підкреслили, що положеннями п. 161 підрозд. 10 розд. ХХ ПКУ прямо не встановлено порядку визначення бази оподаткування для ВЗ, зокрема, з урахуванням особливостей, встановлених у п. 164.6 ПКУ для ПДФО. А отже, на думку податківців, визначення податковими агентами бази оподаткування ВЗ здійснюється без застосування положень п. 164.6 ПКУ. Тобто оподаткуванню ВЗ підлягають доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв’язку з трудовими відносинами без вирахування сум ПДФО, страхових внесків до Накопичувального фонду, у випадках, передбачених законом, а також ПСП за її наявності.

Календарь

На этой неделе
событий нет

Вверх
Закрыть
Заказать обратный звонок
Будет выполнено оформление подписки на выбранное издание
Телефон
Оформить
Вернуться
Закрыть
Извините, на выбранный вами период подписка не осуществляется. Для того чтобы задать свой вопрос звоните на наши контактные телефоны или воспользуйтесь формой обратной связи