Новости

Економічні результати лютого - березня – у свіжому Макроекономічному та монетарному огляді НБУ

08.04.2024
Тема:

Ключові висновки: 

1️⃣ Інфляція в лютому сповільнилася до 4,3% р/р. Цьому посприяли більша пропозиція окремих продуктів, послаблення тиску з боку витрат бізнесу на сировину та енергію, а також контрольована ситуація на валютному ринку. За оцінками НБУ, інфляція знижувалася й у березні. 

2️⃣ Ділові очікування бізнесу поліпшилися. Гарна погода сприяє посівній та пожвавленню будівельних робіт. Стабільне функціонування морського коридору забезпечило кращі очікування металургійних підприємств щодо обсягів виробництва. Робота морських портів надалі підтримувала транспортні перевезення. Водночас через посилення обстрілів наприкінці березня, зокрема енергетичної інфраструктури, економічне відновлення, ймовірно, сповільнилося.

3️⃣ Підприємства все більше стикаються зі складнощами під час пошуку працівників. Попит на робочу силу зростає, водночас пропозиція залишається обмеженою. Разом з підвищенням мінімальної зарплати це тисне на заробітні плати в бік підвищення. 

4️⃣ Дефіцит державного бюджету без урахування грантів у доходах у березні був помірним. Міжнародна допомога і надалі була вагомим джерелом фінансування бюджетних потреб, хоча роль внутрішніх залучень також зростала. Рекордні обсяги міжнародної фінансової допомоги у березні (близько 9 млрд дол. США) дали змогу створити запас для покриття бюджетних потреб у наступні місяці. 

5️⃣ Експорт товарів у січні-лютому впритул наблизився до показників до початку повномасштабного вторгнення. Натомість імпорт скоротився, передусім через відновлення блокади на західних кордонах. У результаті дефіцит торгівлі звузився. Завдяки значній фінансовій допомозі міжнародні резерви зросли в березні після скорочення на початку року.  

6️⃣ Ситуація на валютному ринку залишалася контрольованою. Протягом березня обмінний курс гривні коливався в обидва боки, помірно девальвувавши за підсумками місяця. Це пов'язано з певним погіршенням балансу попиту та пропозиції валюти в другій половині березня, зокрема на тлі активізації бюджетних видатків.  

7️⃣ Дохідність гривневих депозитів та ОВДП і надалі перевищувала інфляційні очікування бізнесу та громадян. Попит населення на ці гривневі активи залишався стійким. Зниження облікової ставки до 14,5% у березні підтримає відновлення економіки, однак не створить загроз макрофінансовій стабільності.

Календарь

На этой неделе
событий нет

Вверх
Закрыть
Заказать обратный звонок
Будет выполнено оформление подписки на выбранное издание
Телефон
Оформить
Вернуться
Закрыть
Извините, на выбранный вами период подписка не осуществляется. Для того чтобы задать свой вопрос звоните на наши контактные телефоны или воспользуйтесь формой обратной связи