Новости

Нацбанк оновив правила розкриття банківської таємниці

01.04.2024
Тема:

Нацбанк постановою правління НБУ від 18.03.2024 № 33 оновив Правила зберігання, захисту, використання та розкриття банківської таємниці, затверджені постановою НБУ від 14.07.2006 № 267, врахувавши зміни, внесені Законом України від 22.11.2023 № 3498-IX до Закону України «Про банки і банківську діяльність» від 07.12.2000 № 2121-III (далі— Закон № 2121), які нардепи ухвалили в листопаді 2023 року. В інформаційному повідомленні на офіційному сайті (https://bank.gov.ua/   «Новини») Нацбанк повідомив, що порядок розкриття банківської таємниці про рахунки клієнтів не зазнав змін. Банки й надалі гарантують таємницю банківського рахунку, операцій за рахунком і відомостей про клієнта. Відомості про операції, банківські рахунки чи платіжні картки, як і раніше, можуть бути надані банком виключно:

  • власне клієнтам (їхнім представникам);
  • за рішенням суду;
  • правоохоронним чи державним органам, які мають відповідні повноваження, проте виключно у випадках, порядку та обсязі, встановлених Законом № 2121.

Зокрема, відповідно до норм попередньої редакції Закону № 2121 правоохоронці могли запитати в банків номери банківських рахунків, залишки коштів на них і проведені операції. Тепер цей перелік доповнено можливістю отримати інформацію про номер платіжної картки клієнта банку. Відповідна інформація може надаватися виключно на запит: органів прокуратури України, Служби безпеки України, Державного бюро розслідувань, Національної поліції України, Національного антикорупційного бюро України, Бюро економічної безпеки України, Національного агентства з питань запобігання корупції, Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів. Інформація про номер платіжної картки допоможе правоохоронцям розслідувати справи про платіжне шахрайство, зокрема виманювання коштів методами соціальної інженерії, фішингу тощо, адже платіжні операції можуть здійснюватися фактично й без використання номера рахунку, а лише за номером платіжної картки.

Календарь

На этой неделе
событий нет

Вверх
Закрыть
Заказать обратный звонок
Будет выполнено оформление подписки на выбранное издание
Телефон
Оформить
Вернуться
Закрыть
Извините, на выбранный вами период подписка не осуществляется. Для того чтобы задать свой вопрос звоните на наши контактные телефоны или воспользуйтесь формой обратной связи