Новости

Завезти гуманітарну допомогу з 01.04.2024 можливо лише через онлайн-систему

01.04.2024
Тема:

Мінсоцполітики в інформаційному повідомлені на офіційному сайті (https://msp.gov.ua «Гуманітарна допомога») нагадало, що 31.03.2024 завершується перехідний період, під час якого завозити гуманітарну допомогу в Україну можна було, використовуючи паперові декларації.

З 01.04.2024 завезти гуманітарну допомогу до України буде можливо лише з використанням Автоматизованої системи реєстрації гуманітарної допомоги (далі— АСРГД). На думку міністерства, ці зміни були впроваджені для того, щоб зробити процедуру ввезення та обліку гуманітарки зручнішою та прозорішою для всіх: для фондів і волонтерів, для організацій та інституцій, які отримують допомогу, і для держави. Цифровий механізм дозволить позбутись паперів, а отже, і зловживань під час завезення та розподілу гуманітарної допомоги. А ще — дасть можливість фондам та громадським організаціям зберігати всю історію завезення гуманітарної допомоги в одному місці. АСРДГ працює з 01.12.2023.

Нагадаємо, що постановою КМУ «Деякі питання пропуску та обліку гуманітарної допомоги в умовах воєнного стану» від 05.09.2023 № 953 (далі — постанова № 953) були змінені правила ввезення та обліку гуманітарної допомоги, зокрема щодо впровадження електронного інструмента обліку гуманітарної допомоги. Також згідно з п. 21 постанови № 953 до 01.04.2024 був встановлений перехідний період для пропуску через митний кордон України гуманітарної допомоги за паперовою декларацією, заповненою особою, що перевозить відповідний товар, без зазначення унікального коду гуманітарної допомоги, який надається АСРГД (пропуск товарів без використання АСРГД).

Детальну інструкцію щодо користування системою можна знайти на вебпорталі (https://good.gov.ua/). Також на сайті Мінсоцполітики (https://msp.gov.ua «Гуманітарна допомога» «Відповіді на питання щодо ввезення гуманітарної допомоги») можна знайти відповіді на запитання, які найчастіше виникали під час запровадження нових правил ввезення гуманітарної допомоги.

Календарь

На этой неделе
событий нет

Вверх
Закрыть
Заказать обратный звонок
Будет выполнено оформление подписки на выбранное издание
Телефон
Оформить
Вернуться
Закрыть
Извините, на выбранный вами период подписка не осуществляется. Для того чтобы задать свой вопрос звоните на наши контактные телефоны или воспользуйтесь формой обратной связи