Новости

Працівники закладів освіти, як і раніше, мають проходити психіатричні огляди, але додали працівників ІРЦ: МОЗ оновлює нормативку

25.03.2024
Тема: Освіта

До 01.06.2022 порядок проходження психіатричних оглядів визначала постанова КМУ від 27.09.2000 № 1465. За її нормами проходити такі огляди повинні були, зокрема, й працівники закладів освіти. Потім якийсь час це питання регулювалося постановою КМУ від 10.05.2022 № 577 та Порядком проведення попередніх, періодичних та позачергових психіатричних оглядів, у тому числі на предмет вживання психоактивних речовин, затвердженим наказом МОЗ від 18.04.2022 № 651 (далі — Порядок № 651).

Наразі законодавці вирішили удосконалити нормативну базу щодо цього питання, тому наказом МОЗ від 26.01.2024 № 139:

  • внесено зміни до Порядку № 651;
  • затверджено Перелік категорій осіб, які для виконання окремих видів діяльності (робіт, професій, служби) з особливими вимогами до стану психічного здоров’я підлягають періодичному психіатричному огляду (далі — Перелік № 139).

Зміни до Порядку № 651 Уточнено, що попередній, періодичний та позачерговий психіатричні огляди, у тому числі на предмет вживання психоактивних речовин (далі — огляд) проводяться лікарем-психіатром у закладі з надання психіатричної допомоги будь-якої організаційно-правової форми або фізичними особами — підприємцями, які отримали ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики та забезпечують на її підставі медичне обслуговування населення, безпосередньо пов’язане з наданням психіатричної допомоги.

Огляд проводить лікар-психіатр, який пройшов тематичне удосконалення за відповідною програмою згідно з чинним законодавством. Інформація про проходження тематичного удосконалення із посиланням на відповідний документ розміщується на офіційному вебсайті та/або у загальнодоступному місці закладу охорони здоров’я, в якому лікар-психіатр здійснює огляд.

Попередній психіатричний огляд проводиться перед обранням особи на посаду чи прийняттям (призначенням) на роботу чи службу або перед початком виконання окремих видів діяльності (робіт, професій, служби) з особливими вимогами до стану психічного здоров’я.

Позачерговий психіатричний огляд проводиться на вимогу роботодавця чи підприємства, установи або організації, що уповноважили, найняли чи призначили особу на виконання нею окремих видів діяльності (робіт, професій, служби), в разі виникнення психічного розладу в проміжок часу між оглядами за наявності згоди особи.

Періодичний (у процесі діяльності) психіатричний огляд проводиться у строки, визначені в Переліку № 139.

Перелік № 139 Загалом новий Перелік № 139 не містить нововведень, але певні уточнення все ж є.

Зокрема, як і раніше, психіатричній огляд мають проходити:

  • машиністи (кочегари), оператори газифікованих котелень — один раз на два роки;
  • працівники підприємств харчової промисловості, громадського харчування і торгівлі, які мають контакт з харчовими продуктами в процесі їх виробництва, зберігання і реалізації — один раз на п’ять років;
  • медичні працівники закладів охорони здоров’я — один раз на п’ять років;
  • працівники закладів освіти та інклюзивно-ресурсних центрів — один раз на п’ять років;
  • працівники дитячих закладів оздоровлення та відпочинку — один раз на п’ять років;
  • працівники будинків дитини, дитячих будинків — один раз на п’ять років;
  • водії транспортних засобів, які виконують роботи з перевезення пасажирів та вантажів, — один раз на п’ять років.

Наказ № 139 набрав чинності 11.03.2024.

Календарь

На этой неделе
событий нет

Вверх
Закрыть
Заказать обратный звонок
Будет выполнено оформление подписки на выбранное издание
Телефон
Оформить
Вернуться
Закрыть
Извините, на выбранный вами период подписка не осуществляется. Для того чтобы задать свой вопрос звоните на наши контактные телефоны или воспользуйтесь формой обратной связи