Новости

Представляємо вам новий номер газети "Бухгалтерія: бюджет"

18.03.2024
Тема:

Представляємо вам новий номер газети "Бухгалтерія: бюджет".

 

✔​ Бюджетну звітність доповнено новим додатком: зустрічаємо весну та зміни

коментар до наказу МФУ «Про внесення змін до Порядку складання бюджетної звітності розпорядниками та одержувачами бюджетних коштів, звітності фондами загальнообов’язкового державного соціального і пенсійного страхування» від 16.02.2024 № 84

 

✔ Дистанційна робота з іншого міста та відрядження: що з оподаткуванням витрат? + Лист ДПСУ

коментар до ІПК ДПС України від 26.02.2024 № 960/ІПК/99-00-24-03-03 ІПК

 

✔​ Установа — учасник публічних закупівель: обліковуємо витрати на тендер + лист ДКСУ

Зазвичай бюджетні установи є замовниками публічних закупівель, але можуть виступати й учасниками тендеру. В такому разі вони несуть певні витрати для участі в закупівлі. Як їх обліковувати, розглянемо в статті.
(лист ДКСУ від 07.03.2024 № 15-12-12/5009)

 

✔​ Облік захищених носіїв особистих ключів — токенів

Зараз важко уявити сучасний електронний документообіг без цифрових підписів. Для забезпечення звітування, здійснення електронних розрахунків у системі «клієнт-банк», листування, проведення електронних торгів тощо бюджетні установи всіх рівнів придбавають захищені носії електронного цифрового підпису, або, як прийнято їх називати серед користувачів, токени. Про законодавче регулювання використання, відмінності токенів від звичайних USB-накопичувачів та про їх облік поговоримо в матеріалі.

 

✔​ Невикористана відпустка: як порахувати дні, що підлягають компенсації?
Оскільки змінився принцип розрахунку компенсації за невикористану відпустку, то потрібно адаптувати до нових правил і розрахунок днів, що підлягають компенсації. Як це зробити — поговоримо в цій статті.

 

✔​ Компенсація за невикористану відпустку: як рахувати з окладу/МЗП (в РП немає виплат або немає РП) + лист Мінекономіки

Ми розглядали оновлені правила розрахунку компенсації за невикористану відпустку. Основне нововведення — якщо працівник набув право на дні відпустки:

  • по 31.12.2023, то відповідно до абз. 2 п. 2 Порядку № 1001 обчислення середнього заробітку відбувається з огляду на виплати за 2023 рік;
  • з 01.01.2024, то діє абз. 1 п. 2 Порядку № 100 — в загальному випадку розрахунковим періодом є 12 календарних місяців, що передують місяцю виплати компенсації за невикористану відпустку.

Однак з різних причин у розрахунковому періоді може не бути виплат або ж може не бути власне розрахункового періоду. Як у такому разі рахувати компенсацію за невикористану відпустку, поговоримо в цій статті.
(лист Мінекономіки від 26.02.2024 № 4707-05/14494-09 (витяг))

 

✔​ Звільнення педагога: скільки днів щорічної основної відпустки потрібно компенсувати та як їх оплатити?
Педагоги мають свої особливі правила розрахунку кількості днів щорічної основної відпустки, які потрібно компенсувати. Ці правила встановлено Порядком № 3461. Як зіставити їх з оновленими вимогами Порядку № 1002 щодо обчислення середнього заробітку для виплати компенсації, поговоримо далі.

 

✔​ Заступник директора з адміністративно-господарської роботи Центру культури та дозвілля: чи має право на надбавку за вислугу років? + Лист  МКІП
До штатного розпису Центру культури та дозвілля введено посаду заступника директора з адміністративно-господарської роботи. Чи має право такий працівник на надбавку за вислугу років відповідно до Порядку № 1026?

 

Повний зміст номера можна переглянути ТУТ

 

Ці та інші питання розглянуті фахівцями редакції в новому номері газети «Бухгалтерія: бюджет» з  урахуванням роз'яснень міністерств, податкової та інших органів.

 

Як і раніше окремий номер можна замовити на сайті.

Вартість номера — 100 грн.

 

Календарь

На этой неделе
событий нет

Вверх
Закрыть
Заказать обратный звонок
Будет выполнено оформление подписки на выбранное издание
Телефон
Оформить
Вернуться
Закрыть
Извините, на выбранный вами период подписка не осуществляется. Для того чтобы задать свой вопрос звоните на наши контактные телефоны или воспользуйтесь формой обратной связи