Новости

Щодо ситуації на валютному ринку у лютому і з початку 2024 року (за даними НБУ)

08.03.2024
Тема:

Офіційний курс

  • За січень - лютий 2024 року середній офіційний курс гривні до долара склав 37,92 грн/дол.
  • Офіційний курс на 29 лютого 2024 року – 38,21 грн/дол. (на 07.03 – 38,27 грн/дол.)
  • За середньомісячним офіційним курсом гривня девальвувала:
    • За лютий 2024 року – на 0,3% (до січня 2024 року)
    • За 2 місяці з початку року – на 2,3% (до грудня 2023 року)
    • За час після переходу до керованої гнучкості – на 3,7% (до фіксованого курсу 36,57 грн/дол).

Інтервенції НБУ

Чистий продаж валюти НБУ на підтримку курсу за лютий 2024 року скоротився до 1,51 млрд. дол. (проти 2,55 млрд. дол. у січні 2024 року і 2,68 млрд. дол. у середньому за 5 місяців після відв’язки від фіксованого курсу). Це найменший показник інтервенцій від лютого 2023 року. Інтервенції скоротились через сезонні чинники, покращення валютних очікувань і уточнення валютних обмежень з боку НБУ, що зменшуватимуть відплив валюти за операціями юридичних осіб.  

Валютний міжбанк (без НБУ)

У лютому обсяг купівлі –продажу валюти банками на міжбанку (без НБУ) склав до 1,93 млрд. дол., що є середнім значення після відв’язки від фіксованого курсу.
Нагадаю, після переходу до більш гнучкого курсу цей показник збільшився щонайменше удвічі. Це позитивна тенденцію, яка свідчить про розширення пропозиції валюти і зміцнення здатності балансування валютного міжбанку без участі НБУ. Хоча звісно про самобалансування ринку (як це було до війни), що є однією з умов переходу до плаваючого курсу, мова не йде. Для цього обсяг торгів на міжбанку (без НБУ) має зрости додатково щонайменше у 5 раз.    

Населення

У лютому - на фоні покращення валютних очікувань і послаблення девальваційного тиску на міжбанку - попит на валюту з боку населення зменшився. Сальдо чистого продажу валюти населенню на готівковому і безготівковому ринку скоротилось до 0,82 млрд. дол. (проти 1,10 і 1,03 млрд.дол. відповідно у січні 2024 і грудні 2023 року).  

Отже, після пожвавлення девальваційних тенденцій на валютному ринку наприкінці минулого і початку цього року, викликаних сезонними чинниками, скасуванням всіх обмежень на продаж готівкової валюти населенню,  погіршенням валютних очікувань, ситуація у лютому дещо вгамувалась. Як і раніше НБУ повністю контролює стан валютного ринку, маючи комфортний рівень міжнародних резервів і калібруючи за необхідності валютні обмеження. Збільшення визначеності щодо надання міжнародної допомоги з березня 2024 року сприятиме стабілізації валютних очікувань.

Календарь

На этой неделе
событий нет

Вверх
Закрыть
Заказать обратный звонок
Будет выполнено оформление подписки на выбранное издание
Телефон
Оформить
Вернуться
Закрыть
Извините, на выбранный вами период подписка не осуществляется. Для того чтобы задать свой вопрос звоните на наши контактные телефоны или воспользуйтесь формой обратной связи