Новости

Яким чином підприємці можуть виправити помилки в раніше поданому додатку ЄСВ 1 із типом «Звітна» як «Довідкова»?

08.03.2024
Тема:

Яким чином ФОП на загальній системі оподаткування можуть виправити помилки в раніше поданому додатку ЄСВ 1 з типом «Звітна» як «Довідкова» до Податкової декларації про майновий стан і доходи, що подавався у разі призначення пенсії/матеріального забезпечення, страхових виплат?  Фізичні особи – підприємці на загальній системі оподаткування подають у складі Податкової декларації про майновий стан і доходи (далі – декларація), затвердженої наказом Мінфіну від 02.10.2015 № 859 (далі – Наказ № 859), додаток ЄСВ 1 «Розрахунок сум нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску», який є її невід’ємною частиною.  У разі призначення пенсії/матеріального забезпечення, страхових виплат платником обов’язково зазначається тип декларації «Звітна» або «Звітна нова» з додатковою позначкою «Довідкова».  

Тип додатка ЄСВ 1 (декларації) «Уточнююча» для призначення пенсії/матеріального забезпечення, страхових виплат не застосовується.  Згідно з положеннями пп. 2 та 5 п. 6 розд. ІV Інструкції щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи, затвердженої Наказом №  859, тип декларації «Уточнююча» під час подання розрахунку з типом форми «призначення пенсії» або «призначення матеріального забезпечення, страхових виплат» не застосовується.  

Платники ЄСВ, які подали впродовж звітного року розрахунок з типом форми «призначення пенсії» або «матеріального забезпечення, страхових виплат», зобов’язані в терміни, визначені Податковим кодексом, подати до контролюючого органу у складі декларації додаток ЄСВ 1 з типом «Звітна».  Відповідно до абзацу п’ятого ч. 8 ст. 9 Закону від 08.07.2010 № 2464-VІ «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» періодом, за який платники ЄСВ, зокрема, фізичні особи – підприємці подають звітність до контролюючого органу (звітним періодом), є календарний рік.  Якщо фізичним особам – підприємцям на загальній системі оподаткування необхідно виправити помилки в раніше поданому додатку ЄСВ 1 з типом «Звітна» як «Довідкова» до декларації, що подавався у разі призначення пенсії/матеріального забезпечення, страхових виплат, то їм необхідно подати додаток ЄСВ 1 з типом «Звітна нова» як «Довідкова» до декларації до 31 грудня включно звітного податкового року, оскільки така звітність є довідковою та подається протягом звітного року.  

Причому якщо помилку не виправлено до 31 грудня, то правильні значення показників декларуються у річній декларації з типом «Звітна».  

Календарь

На этой неделе
событий нет

Вверх
Закрыть
Заказать обратный звонок
Будет выполнено оформление подписки на выбранное издание
Телефон
Оформить
Вернуться
Закрыть
Извините, на выбранный вами период подписка не осуществляется. Для того чтобы задать свой вопрос звоните на наши контактные телефоны или воспользуйтесь формой обратной связи