Новости

У формі № 20-ОПП помилково зробили позначку про реєстрацію за неосновним місцем обліку: як виправити, пояснює ДПС

26.02.2024
Тема:

Фахівці Південного МУ ДПС по роботі з ВПП на офіційному сайті (https://ck.tax.gov.ua/ «Прес-центр» «Новини») пояснили, які дії має зробити суб’єкт господарювання в разі помилкового проставляння позначки у графі 11 «Прошу взяти на облік за неосновним місцем обліку за місцезнаходженням об’єкта оподаткування» розділу 3 Повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність (Форма № 20-ОПП) (далі— Повідомлення за ф. № 20-ОПП), форму якого наведено в додатку 10 до Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом МФУ від 09.12.2011 № 1588 (далі — Порядок № 1588).

Зокрема, податківці нагадали, що відповідно до п. 63.3 ПКУ платник податків зобов’язаний стати на облік у відповідних контролюючих органах за основним та неосновним місцем обліку, повідомляти про всі об’єкти оподаткування і об’єкти, пов’язані з оподаткуванням, контролюючі органи за основним місцем обліку згідно з Порядком № 1588. Причому, якщо відповідно до законодавства у платника податків, крім обов’язків щодо подання податкових декларацій (розрахунків, звітів) та/або нарахування, утримання або сплати (перерахування) податків, зборів на території адміністративно-територіальної одиниці за своїм місцезнаходженням, виникають такі обов’язки на території іншої адміністративно-територіальної одиниці, то такий платник податків зобов’язаний стати на облік за таким неосновним місцем обліку у відповідному контролюючому органі (п. 7.1 розд. VII Порядку № 1588). Для взяття на облік за неосновним місцем обліку платник податків подає Заяву про взяття на облік за неосновним місцем обліку за ф. № 17-ОПП (додаток 9 до Порядку № 15888).

Також взяття на облік за неосновним місцем обліку здійснюється на підставі Повідомлення за ф. № 20-ОПП, поданого платником податків відповідно до розд. VIIІ Порядку № 1588, та за умови, що в такому повідомленні платник податків визначив контролюючий орган, в якому бажає стати на облік за неосновним місцем обліку за місцезнаходженням відповідного об’єкта оподаткування.

А отже, якщо платник податків у Повідомленні за ф. № 20-ОПП помилково визначив контролюючий орган, в якому бажає стати на облік за неосновним місцем обліку, проставивши позначку в графі 11 «Прошу взяти на облік за неосновним місцем обліку за місцезнаходженням об’єкта оподаткування» розділу 3 «Відомості про об’єкти оподаткування платника податків», то в разі:

  • якщо платник податків вже перебуває на обліку за неосновним місцем обліку в контролюючому органі, зазначеному в повідомлені, позначка в графі 11 Повідомлення за ф. № 20-ОПП не вважається помилкою;
  • якщо платник податків не повинен перебувати на обліку в такому контролюючому органі за неосновним місцем обліку, то такий платник може направити до контролюючого органу лист щодо зняття його з обліку за неосновним місцем обліку. На підставі документів, наданих платником, контролюючий орган проведе відповідні заходи щодо зняття з обліку.

Календарь

На этой неделе
событий нет

Вверх
Закрыть
Заказать обратный звонок
Будет выполнено оформление подписки на выбранное издание
Телефон
Оформить
Вернуться
Закрыть
Извините, на выбранный вами период подписка не осуществляется. Для того чтобы задать свой вопрос звоните на наши контактные телефоны или воспользуйтесь формой обратной связи