Новости

Внесено зміни до Порядку складання та форми Звіту про контрольовані операції

23.02.2024
Тема:

В Головному управлінні ДПС в Івано-Франківській області інформують, що що Державна податкова служба України листом від 20.02.2024 № 4574/7/99-00-21-02-03-07 надала роз’яснення щодо змін до Порядку складання та форми Звіту про контрольовані операції.
Зокрема, в листі зазначено, що 6 лютого 2024 року набрав чинності наказ Мінфіну від 07 грудня 2023 року № 673 «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства фінансів України» (зі змінами внесеними наказом Мінфіну від 27 грудня 2023 року № 725).

Наказом передбачено:

 • зміни до Порядку складання Звіту про контрольовані операції, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 18 січня 2016 № 8 (зі змінами);
 • оновлені редакції форми Звіту про контрольовані операції, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 18 січня 2016 року № 8 (зі змінами), та додатка ТЦ до Податкової декларації з податку на прибуток підприємств, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 20 жовтня 2015 року № 897 (зі змінами).

До форми Звіту про контрольовані операції внесено зміни щодо:

 • інформації стосовно пов’язаності або відсутності пов’язаності з контрагентом-нерезидентом;
 • підстав віднесення операцій до контрольованих;
 • номеру і дати доповнення (змін) до контракту (договору);
 • кодів умов постачання згідно з правилами «Інкотермс»;
 • суми фактично отриманих коштів у валюті контракту чи суми кредиту згідно з умовами контракту у валюті контракту, якщо предметом контрольованої операції є фінансова операція;
 • курсу валюти на дату відображення контрольованої операції у бухгалтерському обліку, якщо контракт (договір) укладено у грошовій формі, відмінній від національної валюти України.

Також внесено зміни у додаток ТЦ до Податкової декларації з податку на прибуток підприємств щодо:

 • номеру і дати доповнення (змін) до контракту (договору);
 • умов постачання товарів відповідно до правил «Інкотермс»;
 • показників, що коригуються, та одиниці виміру продажу (придбання) товарів (робіт, послуг).

Зазначені зміни обумовлені необхідністю спрощення податкового контролю за дотриманням платниками податків принципу «витягнутої руки» у контрольованих операціях шляхом зменшення часу, що витрачається платниками податків на підготовку додаткової інформації на запит контролюючих органів.

Ознайомитись з вищезазначеним листом можна за посиланням.(лист 4574)

Календарь

На этой неделе
событий нет

Вверх
Закрыть
Заказать обратный звонок
Будет выполнено оформление подписки на выбранное издание
Телефон
Оформить
Вернуться
Закрыть
Извините, на выбранный вами период подписка не осуществляется. Для того чтобы задать свой вопрос звоните на наши контактные телефоны или воспользуйтесь формой обратной связи