Новости

Щодо листування контролюючого органу з платниками податків через ІКС «Електронний кабінет»

09.02.2024
Тема:

Згідно вимог Податкового кодексу України одним із принципів створення та функціонування електронного кабінету є спрощення процедури взаємодії платників податків та контролюючого органу та прискорення електронного документообігу між ними.

Згідно п.42.4 статті 42 Податкового кодексу України платники податків, які подають звітність в електронній формі та/або пройшли електронну ідентифікацію онлайн в електронному кабінеті, можуть здійснювати листування з контролюючими органами засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням вимог законів України "Про електронні документи та електронний документообіг" та "Про електронні довірчі послуги". Для осіб, які є фінансовими агентами, листування з контролюючим органом в електронній формі є обов'язковим у випадках, визначених цим Кодексом.

Листування контролюючих органів з платниками податків, зазначеними в абзаці першому цього пункту, які подали заяву про бажання отримувати документи через електронний кабінет, а також з фінансовими агентами у випадках, визначених цим Кодексом, здійснюється засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням вимог законів України "Про електронні документи та електронний документообіг" та "Про електронні довірчі послуги" шляхом надіслання документа в електронний кабінет з одночасним надісланням платнику податків на його електронну адресу (адреси) інформації про вид документа, дату та час його надіслання в електронний кабінет.

Для подання Заяви про бажання отримувати документи через електронний кабінет необхідно здійснити вхід до приватної частини електронного кабінету та скориставшись режимом  «Введення звітності» обрати рік, місяць у якому формується заява, заповнити форму заяви J1391602, підписати за допомогою кваліфікованого електронного підпису та відправити підписану заяву до контролюючого органу.

Через певний час користувач отримує Квитанцію №1, яка засвідчує факт і час отримання електронного документа та Квитанцію №2, яка засвідчує факт і час приймання/неприймання чи реєстрації електронного документа.

Календарь

На этой неделе
событий нет

Вверх
Закрыть
Заказать обратный звонок
Будет выполнено оформление подписки на выбранное издание
Телефон
Оформить
Вернуться
Закрыть
Извините, на выбранный вами период подписка не осуществляется. Для того чтобы задать свой вопрос звоните на наши контактные телефоны или воспользуйтесь формой обратной связи