Новости

Нарахування ЄСВ працівнику-суміснику резидента Дія Сіті

15.01.2024
Тема:

Податківці у свіжому роз’ясненні в категорії 201.04.01 ЗІР пояснили, що працівнику, який працює у резидента Дія Сіті за сумісництвом (у вільний час від основної роботи у іншого роботодавця), ЄСВ слід нараховувати в розмірі мінімального страхового внеску, якщо резидент Дія Сіті у календарному місяці відповідав вимогам, визначеним пп. 2, 3 ч. 1, п. 10 ч. 2 ст. 5 Закону України «Про стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні» від 15.07.2021 № 1667-ІХ (далі — Закон № 1667).

Свою відповідь податківці аргументували так. Відповідно до ч. 141 ст. 8 Закону про ЄСВ для платника — резидента Дія Сіті , який у календарному місяці відповідав вимогам, визначеним пп. 2, 3 ч. 1, п. 10 ч. 2 ст. 5 Закону № 1667, встановлюється в розмірі мінімального страхового внеску:

а) на суму нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України «Про оплату праці» від 24.03.1995 № 108/95-ВР;
б) на суму винагороди фізособам за виконання робіт (надання послуг) за гіг-контрактами, укладеними у порядку, передбаченому Законом № 1667.

Водночас згідно з ч. 5 ст. 8 Закону про ЄСВ єдиний внесок для всіх платників єдиного внеску (крім пільгових категорій) встановлюється в розмірі 22 %. У разі якщо база нарахування ЄСВ не перевищує розміру МЗП, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід, сума ЄСВ розраховується як добуток розміру МЗП, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід (прибуток), та ставки ЄСВ. Водночас під час нарахування зарплати (доходів) фізичним особам із джерел не за основним місцем роботи ставка ЄСВ застосовується до визначеної бази нарахування незалежно від її розміру.

А отже, на думку податківців, ані пп. 2, 3 ч. 1 ст. 5 Закону № 1667, ані пп. «а» та «б» ч. 14 1 ст. 8 Закону про ЄСВ не передбачено поділу працівників (застрахованих осіб) на штатних та за сумісництвом, натомість визначено умови, в разі виконання яких платник — резидент Дія Сіті  сплачує ЄСВ у фіксованому розмірі — розмірі мінімального страхового внеску незалежно від розміру нарахованої заробітної плати (доходу) застрахованої особи. Також податківці наголосили, що наведені вище норми відповідають принципу презумпції правомірності діяльності резидентів Дія Сіті, закріпленому в п. 3 ч. 4 ст. 2 Закону № 1667, який означає ухвалення рішення на користь резидентів Дія Сіті або заявників у разі, якщо норма закону чи іншого нормативно-правового акта, виданого на підставі закону, або якщо норми різних законів чи нормативно-правових актів припускають неоднозначне (множинне) тлумачення прав та обов’язків резидентів Дія Сіті, або заявників, або держави, або державних органів чи органів місцевого самоврядування, або їхніх посадових осіб.

Календарь

На этой неделе
событий нет

Вверх
Закрыть
Заказать обратный звонок
Будет выполнено оформление подписки на выбранное издание
Телефон
Оформить
Вернуться
Закрыть
Извините, на выбранный вами период подписка не осуществляется. Для того чтобы задать свой вопрос звоните на наши контактные телефоны или воспользуйтесь формой обратной связи