Новости

Шмигаль: Уряд планує масштабну реформу вищої освіти

09.01.2024
Тема:

Під час засідання 5 січня Кабінет Міністрів ухвалив законопроект, який передбачає, що у майбутньому студенти зможуть навчатись за рахунок державного замовлення, державних грантів, пільгових кредитів, а також на контрактній формі навчання. 

"Зараз у системі вищої освіти є навчання «на бюджеті» і за контрактом. Ми пропонуємо змінити такий підхід, аби охопити державною підтримкою якнайбільше студентів", — пояснив Прем’єр-міністр.

Глава Уряду зауважив, що державне замовлення — це повністю безоплатне навчання студента за бюджетні кошти. Можливість безоплатно навчатись надаватиметься найкращим за конкурсним балом вступникам. Також частину бюджетних місць буде надано вразливим категоріям.

"Державне замовлення стосуватиметься передусім спеціальностей, які потрібні державі. Наприклад, суспільству потрібні вчителі та лікарі. Тому держава буде повністю оплачувати навчання для найкращих вступників за цими спеціальностями. А після успішного випуску пропонуватиме перше робоче місце", — зазначив Денис Шмигаль.

Одночасно Уряд запроваджує модель державних грантів, які дозволять повністю або частково покрити витрати на навчання. Прем’єр-міністр запевнив, що ці гранти не треба буде повертати, вони не передбачають жодних зобов’язань щодо відпрацювання. 

Нова система буде поширюватися лише на нових вступників. 

За словами Прем’єр-міністра, зараз 60% студентів навчаються на контракті. Мета Уряду — щоб навпаки, понад 60% студентів отримували різні види державної підтримки.

Таким чином, Уряд планує запустити масштабну реформу вищої освіти, яка буде передбачати можливысть навчання за рахунок державного замовлення, грантів, пільгових кредитів.

Календарь

На этой неделе
событий нет

Вверх
Закрыть
Заказать обратный звонок
Будет выполнено оформление подписки на выбранное издание
Телефон
Оформить
Вернуться
Закрыть
Извините, на выбранный вами период подписка не осуществляется. Для того чтобы задать свой вопрос звоните на наши контактные телефоны или воспользуйтесь формой обратной связи