Новости

Запуск другого етапу ринку землі

04.01.2024
Тема:

З 1 січня 2024 року скасовується мораторій на купівлю земель сільськогосподарського призначення юридичними особами-резидентами. За законом такі юридичні особи мають бути створені і зареєстровані в Україні, а їхніми акціонерами й членами є лише громадяни України та/або держава, територіальні громади. 

Із запуском другого етапу ринку землі збільшується обмеження максимального обсягу землі у власності фізичних або юридичних осіб до 10 тисяч га. 

Забороненим за законодавством залишається продаж державних та комунальних земель сільськогосподарського призначення, як і купівля ділянок такого призначення іноземцями. 

Водночас юридичні особи можуть брати участь в онлайн-аукціонах з продажу арештованих земель сільськогосподарського призначення, які реалізовують приватні та державні виконавці через електронну торгову систему Прозорро.Продажі. 

Станом на початок січня 2024 року в державній системі Прозорро.Продажі оголошено понад 800 онлайн-аукціонів з продажу сільськогосподарських земель площею понад 73 тисячі га. 

Електронні торги з реалізації земель в системі Прозорро.Продажі відбуваються з жовтня 2021 року. За цей час державні онлайн-аукціони допомогли заробити організаторам земельних торгів понад 2.2 млрд гривень. В середньому ціна на землю за результатами торгів зростає майже вдвічі. 

Таким чином, відтепер юрособи можуть купувати сільгоспземлі на аукціонах Прозорро.Продажі.

Календарь

На этой неделе
событий нет

Вверх
Закрыть
Заказать обратный звонок
Будет выполнено оформление подписки на выбранное издание
Телефон
Оформить
Вернуться
Закрыть
Извините, на выбранный вами период подписка не осуществляется. Для того чтобы задать свой вопрос звоните на наши контактные телефоны или воспользуйтесь формой обратной связи