Новости

Розбираємо кейс по забезпеченню виконання умов договору

02.01.2024
Тема:

Нещодавно ми зіткнулись із кейсом, що пов'язаний із забезпеченням виконання умов договору. В даній статті хочемо не лише розібрати даний кейс, а також дати пораду Замовникам, щодо правильності визначення вимог по забезпеченню договору.

Що таке забезпечення виконання договору

Отже, відповідно до пункту 9, частини 1, Статті 1 Закону про публічні закупівлі, забезпечення виконання договору про закупівлю - це надання забезпечення виконання зобов’язань учасником перед замовником за договором про закупівлю.

Які є види забезпечення

Замовники можуть не обмежуватись лише гарантією у якості забезпечення. Оскільки, відповідно до Статті 546 ЦКУ виконання зобов'язання може забезпечуватися неустойкою, порукою, гарантією, заставою, притриманням, завдатком, правом довірчої власності.

Кейс із яким звернувся замовник

У тендерній документації було виявлено помилку щодо забезпечення виконання договору про закупівлю, а саме: окрім відсотків забезпечення була зазначена грошова сума цих відсотків, розрахована виходячи із початкової очікуваної вартості предмета закупівлі.

Що каже Закон

В статті 27 Закону більш детально описано, як саме замовник повинен вимагати дане забезпечення. 
Для початку нагадаємо, що замовник має право вимагати від учасника в своїй ТД забезпечення виконання договору, а також може відхиляти учасника, що не надав даного забезпечення, якщо таке вимагається згідно з умовами прописаними у ТД відповідно до пункту 47 Постанови 1178.

Та слід зауважити, що відповідно до ч.3 Статті 27:
3. Розмір забезпечення виконання договору про закупівлю не може перевищувати 5 відсотків вартості договору про закупівлю.
Це означає, що грошовий еквівалент не може бути вказаний, оскільки очікувана вартість предмета закупівлі не є статичною, і може змінитися за результатами аукціону. 

Тобто кейс із яким звернувся користувач - таки був з помилкою.

Що ми радимо

Єдиний правильний вихід із даної ситуації - внесення змін до тендерної документації. Відповідно до третього абзацу пункту 54 Постанови 1178:
у разі внесення змін до тендерної документації строк для подання тендерних пропозицій продовжується замовником в електронній системі закупівель, а саме в оголошенні про проведення відкритих торгів, таким чином, щоб з моменту внесення змін до тендерної документації до закінчення кінцевого строку подання тендерних пропозицій залишалося не менше чотирьох днів.
Також, технічно в системі Замовник також матиме можливість внести зміни у саме оголошення.

Отже, Замовники, при публікації вашого оголошення: ретельно перевіряйте свою тендерну документацію, аби не отримувати вимоги або скарг, що можуть вплинути на хід проведення процедури.

 

Календарь

На этой неделе
событий нет

Вверх
Закрыть
Заказать обратный звонок
Будет выполнено оформление подписки на выбранное издание
Телефон
Оформить
Вернуться
Закрыть
Извините, на выбранный вами период подписка не осуществляется. Для того чтобы задать свой вопрос звоните на наши контактные телефоны или воспользуйтесь формой обратной связи