Новости

Скасовано Норми витрат палива та мастильних матеріалів на автомобільному транспорті

13.11.2023
Тема:

Мінрозвитку громад наказом від 02.11.2023 № 1011 визнало таким, що втратив чинність, наказ Мінтранспорту «Про затвердження норм витрат палива та мастильних матеріалів на автомобільному транспорті» від 10.02.1998 № 43 (далі — Норми № 43).

Нагадаємо, що з цим документом пов’язана давня історія протистоянь платників та держорганів щодо обов’язковості його застосування для нормування витрат на списання пально-мастильних матеріалів (ПММ). Зокрема, раніше контролери вважали, що витрати пального понад норми, встановлені Нормами № 43, є негосподарським його використанням, та примушували платників ПДВ відповідно до п. 198.5 ПКУ нараховувати «компенсувальні» ПЗ з ПДВ на суму таких витрат.

Зауважимо: щодо цього питання ми, як і раніше, дотримуємося думки, що підприємство має розробити власне положення щодо списання ПММ, враховуючи специфіку роботи автотранспорту на підприємстві, а також форми документів, затверджені наказом по підприємству, які встановлюватимуть норми витрат ПММ з урахуванням усіх технічних характеристик авто, експлуатаційних норм й інших факторів, а також умови й порядок застосування коригувальних коефіцієнтів тощо.

Календарь

На этой неделе
событий нет

Вверх
Закрыть
Заказать обратный звонок
Будет выполнено оформление подписки на выбранное издание
Телефон
Оформить
Вернуться
Закрыть
Извините, на выбранный вами период подписка не осуществляется. Для того чтобы задать свой вопрос звоните на наши контактные телефоны или воспользуйтесь формой обратной связи