Новости

Передача автівки у фінансовий лізинг. Хто платить транспортний податок?

07.11.2023
Тема:

Фінансовий лізинг - це угода між юридичною особою (лізингодавцем) та лізингоодержувачем у рамках якої лізингодавець передає лізингоодержувачу майно, яке є основним засобом (ОЗ) і було придбано або виготовлене самим лізингодавцем.
 

Лізингодавець також несе всі ризики та вигоди, пов'язані з правом володіння та користуванням об'єктом фінансового лізингу.
Важливо відзначити, що терміни "фінансовий лізинг" і "фінансова оренда" вважаються тотожними для цілей податкового законодавства.
Лізинг вважається фінансовим, якщо виконується хоча б одна з наступних умов:

  • об’єкт лізингу передається на строк, протягом якого амортизується не менш як 75 % його первісної вартості, а лізингоодержувач зобов’язаний на підставі лізингового договору та протягом строку його дії придбати об’єкт лізингу з подальшим переходом права власності від лізингодавця до лізингоодержувача за ціною, визначеною у такому лізинговому договорі; 
  • балансова вартість об’єкта лізингу на момент закінчення дії лізингового договору, передбаченого таким договором, становить не більш як 25 % первісної вартості ціни такого об’єкта лізингу, що діє на початок строку дії лізингового договору;  
  • сума лізингових платежів, зазначених у договорі лізингу на момент укладення такого договору, дорівнює первісній вартості об’єкта лізингу або перевищує її; 
  • майно, що передається у лізинг, виготовлене за замовленням лізингоодержувача та після закінчення дії лізингового договору не може бути використаним іншими особами, крім лізингоодержувача, виходячи з його технологічних та якісних характеристик. 

З урахуванням цього, коли автомобіль передається в фінансовий лізинг, платником транспортного податку стосовно транспортних засобів, зареєстрованих в Україні, є лізингодавець, який є юридичною особою та власником транспортного засобу.

У цьому випадку декларація з транспортного податку подається відповідно до місця реєстрації об'єкта оподаткування протягом місяця з дня виникнення права власності на такий об'єкт і сплата транспортного податку здійснюється з місяця, в якому виникло право власності на такий об'єкт.

Календарь

На этой неделе
событий нет

Вверх
Закрыть
Заказать обратный звонок
Будет выполнено оформление подписки на выбранное издание
Телефон
Оформить
Вернуться
Закрыть
Извините, на выбранный вами период подписка не осуществляется. Для того чтобы задать свой вопрос звоните на наши контактные телефоны или воспользуйтесь формой обратной связи