Новости

Перевищення граничного обсягу доходу ФОП-єдинником після автоматичного переходу з «особливої» спрощенки

18.09.2023
Тема:

Податківці у свіжому роз’ясненні в категорії 107.01.08 ЗІР роз’яснили порядок дій ФОП — платників ЄП груп 1–3, які з 01.08.2023 після переходу з «особливої» спрощенки (ставка ЄП 2 %) автоматично вважаються платниками ЄП відповідної групи в разі перевищення ними обсягу доходу, розрахованого пропорційно до кількості календарних місяців 2023 року, протягом яких не застосовувалися особливості оподаткування, встановлені п. 9 підрозд. 8 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ.

Зокрема, контролери нагадали, що обчислення у звітному 2023 році граничного обсягу доходу для відповідної групи платників ЄП, встановленого п. 291.4 ПКУ, пропорційно до кількості календарних місяців поточного календарного року, протягом яких платник єдиного податку не застосовував особливості оподаткування, встановлені п. 9 підрозд. 8 розд. ХХ ПКУ, — це пряма вимога п.п. 91.4.3 підрозд. 8 розд. ХХ ПКУ.

Також податківці зауважили, що згідно з п. 293.8 ПКУ ФОП — платники ЄП груп 1–3 в разі перевищення обсягу доходу, встановленого в п. 291.4 ПКУ для певної групи, зобов’язані до суми перевищення застосувати ставку ЄП у розмірі 15 %, а також або перейти на застосування ставки ЄП, передбаченої для «вищої» групи платників ЄП (для ФОП — єдинників груп 1–2), або в порядку, встановленому гл. 1 розд. ХIV ПКУ, перейти на сплату інших податків і зборів, встановлених ПКУ.

А отже, ФОП — платники ЄП, у яких виявлено перевищення граничного обсягу доходу, розрахованого відповідно до п.п. 91.4.3 підрозд. 8 розд. ХХ ПКУ, зобов’язані:

  • груп 1–3 — застосувати до суми перевищення ставку ЄП у розмірі 15 %;
  • групи 1 — перейти на застосування ставки ЄП, встановленої для платників ЄП групи 2 або групи 3, або відмовитись від застосування спрощеної системи оподаткування;
  • групи 2 — перейти на застосування ставки ЄП, встановленої для платників ЄП групи 3, або відмовитись від застосування спрощеної системи оподаткування;
  • групи 3 — перейти на сплату інших податків і зборів, встановлених ПКУ (платники єдиного податку третьої групи);
  • не пізніше 20.10.2023 подати Заяву про застосування спрощеної системи оподаткування за формою, затвердженою наказом МФУ від 16.07.2019 № 308, у рядках 5.2 та 5.5 якої зазначити дату (період) зміни (відмови) — «з 01 жовтня 2023 року».

Календарь

На этой неделе
событий нет

Вверх
Закрыть
Заказать обратный звонок
Будет выполнено оформление подписки на выбранное издание
Телефон
Оформить
Вернуться
Закрыть
Извините, на выбранный вами период подписка не осуществляется. Для того чтобы задать свой вопрос звоните на наши контактные телефоны или воспользуйтесь формой обратной связи