Новости

Верифікація даних про заклади охорони здоров’я в ЕСОЗ

05.09.2023
Тема:

Для того, щоб дані в Електронній системі охорони здоров’я могли бути якісно використані вони мають бути актуальними і достовірними – НСЗУ здійснюються заходи з верифікації даних.

Сьогодні розповідаємо про верифікацію даних про заклади охорони здоров’я.

Одним зі складових реєстрів центральної бази даних електронної системи охорони здоров’я (ЦБД ЕСОЗ) є Реєстр суб’єктів господарювання у сфері охорони здоров’я (далі – Реєстр).

Він містить інформацію про заклади охорони здоров’я, які мають ліцензію на медичну практику, виданої МОЗ. Та на торгівлю лікарськими засобами та/або ліцензію на провадження діяльності, пов’язаної з обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, виданої Державною службою України з лікарських засобів та контролю за наркотиками (Держлікслужба).

Зокрема в Реєстр вноситься та, відповідно, верифікується така інформація:

  • назва та ідентифікаційний код юридичної особи згідно ЄДР (код ЄДРПОУ) чи РНОКПП фізичної особи - підприємця;
  • відомості про керівника закладу;
  • контактні дані - номер телефону, адреса електронної пошти, адреса вебсайту;
  • відомості про місця надання медичних послуг або відокремлені підрозділи аптечних закладів;
  • відомості про медичні послуги, що надаються та інша визначена законодавством інформація.


Тож щоб забезпечити точність та достовірність інформації щодо закладів охорони здоров’я в системі НСЗУ проводить верифікацію даних у Реєстрі.

Верифікація – це комплекс перевірки інформації, порівняння, встановлення відповідності та підтвердження відомостей про заклади охорони здоров’я, які мають ліцензію на провадження господарської діяльності з певного виду, в електронній системі охорони здоров’я.

Заклади, що верифікуються НСЗУ, поділяються на такі типи:

  1. заклад з надання первинної медичної допомоги (зареєстровано 3046* активних закладів);
  2. заклад з надання вторинної, третинної, паліативної медичної допомоги та реабілітаційної допомоги (зареєстровано 10482* активних закладів);
  3. заклад з надання екстреної медичної допомоги (зареєстровано 25* активних закладів);
  4. аптечний заклад (зареєстровано 2793* активних закладів).

* станом на 31.08.2023

Верифікація реєстраційних даних закладів охорони здоров’я в електронній системі охорони здоров’я забезпечується НСЗУ на постійній основі з використанням даних Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (ЄДР), ліцензійного реєстру Міністерства охорони здоров’я України або ліцензійного реєстру Держлікслужби.

Верифікація даних з ЄДР відбувається в автоматичному режимі. Відповідно для того, щоб заклад охорони здоров'я був успішно зареєстрованим і функціонував в ЦБД ЕСОЗ він має бути зареєстрованим в ЄДР та мати активний статус.

Відомості щодо чинної ліцензії вносяться до Реєстру керівниками або уповноваженими особами закладу охорони здоров’я.

Для того щоб заклад успішно пройшов верифікацію в електронній системі охорони здоров’я, необхідно щоб відомості були внесені згідно чинної ліцензії, у тому числі коректно та повністю. У випадку коли дані про ліцензію були внесені некоректно, такий заклад не буде верифікований та отримає від спеціаліста з верифікації НСЗУ перелік всіх виявлених розбіжностей в реєстраційних даних. Після виправлення цих розбіжностей заклад знову зможе подати заявку на верифікацію та активацію в ЦБД ЕСОЗ.

За умови успішного проходження верифікації даних користувачі закладу охорони здоров'я отримують можливість повноцінно функціонувати в електронній системі охорони здоров'я – вести медичні записи, виписувати направлення, рецепти, складати плани лікування, створювати електронні медичні висновки, подавати заяву на укладення договорів про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій тощо. 

Користувачі неверифікованих закладів такої можливості не мають до моменту верифікації. Таким чином керівники закладів охорони здоров'я мають дбати про внесені реєстраційні дані про власні заклади, а також ліцензії, яким даний заклад керується в роботі.

НСЗУ

Календарь

На этой неделе
событий нет

Вверх
Закрыть
Заказать обратный звонок
Будет выполнено оформление подписки на выбранное издание
Телефон
Оформить
Вернуться
Закрыть
Извините, на выбранный вами период подписка не осуществляется. Для того чтобы задать свой вопрос звоните на наши контактные телефоны или воспользуйтесь формой обратной связи