Новости

Проєкт «Спеціаліст із безпеки в освітньому середовищі» закріплено на нормативному рівні

31.08.2023

Нагадаємо, що в умовах воєнного стану ще в 2022 році виникла ідея проєкту «Спеціаліст із безпеки в освітньому середовищі», що реалізується МВС спільно з Нацполіцією, ДСНС за участі МОН, Освітнього омбудсмена у партнерстві з Всеукраїнською Асоціацією об’єднаних територіальних громад, Асоціацією міст України, громадською організацією «Безпечний освітній простір» та за підтримки UNICEF Ukraine, до участі в якому було запрошено територіальні громади. І, за інформацією МВС, 69 громад скористалися такою можливістю. Детальніше про це див. газету «Місцева рада», № 4/2023, с. 8.

Напевне, зважаючи на тривалий характер воєнного стану та актуальність питання безпеки в освітньому середовищі, воно знайшло своє відображення в постанові КМУ «Про реалізацію експериментального проекту “Спеціаліст із безпеки в освітньому середовищі”» від 15.08.2023 № 867. Тож тепер це не просто ініціативна співпраця, а проєкт, що реалізовується державою до 31.05.2024.

Загалом суть і цілі проєкту лишаються тими самими — забезпечення безпеки в освітньому середовищі, зокрема запобігання, раннє виявлення, припинення та усунення можливих негативних явищ шляхом запровадження та організації діяльності спеціаліста із безпеки в освітньому середовищі.

З Порядку реалізації проекту, затвердженого постановою КМУ від 15.08.2023 № 867, як і раніше, не зрозуміло, що це має бути за спеціаліст. Точніше, вимоги до особи, що обійматиме таку посаду є, але чіткого визначення її статусу немає. Раніше проєкт визначав, що спеціаліст із безпеки в освітньому середовищі — це посадова особа виконавчого органу сільської, селищної, міської, обласної ради.

З огляду на те, що Порядком реалізації проекту передбачено призначення такої особи конкурсною комісією та її підпорядкування відповідному сільському, селищному, міському голові, то це буде посадова особа ОМС, за яким будуть закріплені відповідні заклади освіти.

Постанова № 867 набирала чинності 18.08.2023. Тож будемо дізнаватись подробиці і обов’язково розповімо вам.

Календарь

На этой неделе
событий нет

Вверх
Закрыть
Заказать обратный звонок
Будет выполнено оформление подписки на выбранное издание
Телефон
Оформить
Вернуться
Закрыть
Извините, на выбранный вами период подписка не осуществляется. Для того чтобы задать свой вопрос звоните на наши контактные телефоны или воспользуйтесь формой обратной связи