Новости

Щодо Єдиного податку та ЄСВ

17.08.2023
Тема:

Щодо ЄДИНОГО ПОДАТКУ
 
15 березня 2022 року Законом №2120 ФОПам першої та другої груп (незалежно від місця реєстрації) було надано право не сплачувати єдиний податок.

Тим ФОПам, які не сплачували єдиний податок, податкова нараховувала податковий борг за відповідні періоди, а також штрафні санкції та пеню (бо не відомо було, хто скористався таким правом, трохи казуїстики, та все ж).

Для врегулювання цієї ситуації законом №3219 (набрав чинності з 1 серпня поточного року) такі грошові зобов'язання з єдиного податку (штрафи та пені) були скасовані (анульовані) за періоди з 1 квітня 2022 року по 31 липня 2023 року.

Одночасно законом №3219 (з 01.08.2023 р.) ФОПам першої та другої груп (місце реєстрації на окупованих територіях, територіях активних чи можливих бойових дій) було продовжено право не сплачувати єдиний податок з окремою нормою: штрафні санкції та пеня не застосовуються за відповідні періоди несплати єдиного податку (тобто врегулювали відразу ту казуїстику).
 
Щодо ЄСВ
 
Ситуація інша.
 
15 березня 2022 року Законом №2120 ФОПам (незалежно від групи єдиного податку та від місця реєстрації) було надано право не сплачувати ЄСВ за себе.

Тим ФОПам, які не сплачували ЄСВ, штрафні санкції та пеня не нараховувалися, але на період дії воєнного стану – і всі розуміли, що після завершення воєнного стану такі санкції та пеня будуть нараховані за минулі періоди.

Законом №3219 ці норми були змінені та визначено, що за порушення, ВЧИНЕНІ у період з початку воєнного стану до 1 серпня 2023 року, штрафні санкції з ЄСВ не застосовуються, пеня за цей період підлягає списанню.
 
І все.
 
Таким чином, незважаючи на те, що в законі залишилася норма щодо права ФОПів (незалежно від групи єдиного податку та від місця реєстрації) не сплачувати ЄСВ, штрафні санкції та пеня за його несплату з 1 серпня 2023 року будуть застосовуватися.
Залишається питання: чи будуть вони застосовані, якщо ФОП скористається своїм правом не сплачувати ЄСВ?
Чекатимемо роз'яснення ДПС чи Мінфіну з цього приводу.

Календарь

На этой неделе
событий нет

Вверх
Закрыть
Заказать обратный звонок
Будет выполнено оформление подписки на выбранное издание
Телефон
Оформить
Вернуться
Закрыть
Извините, на выбранный вами период подписка не осуществляется. Для того чтобы задать свой вопрос звоните на наши контактные телефоны или воспользуйтесь формой обратной связи