Кабмін продовжив державне регулювання цін на окремі види продовольчих товарів
Уряд постановою КМУ «Про регулювання цін на окремі види продовольчих товарів та забезпечення стабільної роботи виробників продовольства в умовах воєнного стану» від 19.06.2023 № 650 (далі — постанова № 650) на період воєнного стану та трьох місяців після його припинення чи скасування продовжив державне регулювання цін на деякі види продовольчих товарів. Зокрема, постановою № 650 установлено:
- граничний рівень торговельної надбавки (націнки) в розмірі не більш як 10 % (з урахуванням рекламних, маркетингових послуг, послуг із підготовки, обробки, пакування, інших послуг, пов’язаних з реалізацією відповідних товарів кінцевому споживачу) на продовольчі товари вітчизняного виробництва, крім товарів, маркованих як органічна продукція, таких як борошно пшеничне вищого сорту, молоко пастеризоване жирністю 2,5 % (у плівці), хліб житньо-пшеничний, яйця курячі категорії С1, птиця (тушки курячі, четвертини тушки курячої), батон та олія соняшникова рафінована;
- максимальний строк здійснення розрахунків за поставлені товари вітчизняного виробництва — не пізніше ніж через 10 к. дн. із дня виставлення постачальником таких товарів рахунка для оплати за поставлену продукцію, крім товарів, маркованих як органічна продукція, таких як крупа гречана, цукор-пісок, макаронні вироби (вермішель з борошна пшеничного вищого сорту), масло вершкове жирністю 72,5 %, вода мінеральна негазована, та товарів, визначених абз. 2 п. 1 постанови № 650.
Постанова № 650 набула чинності з дня, наступного за днем завершення карантину, встановленого Кабміном з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, тобто з 01.07.2023. Відповідно, з цієї дати втратили чинність деякі нормативні акти, перелік яких наведено в додатку до постанови № 650, зокрема постанова КМУ «Про заходи щодо стабілізації цін на товари, що мають істотну соціальну значущість, товари протиепідемічного призначення» від 22.04.2020 № 341.
Нагадаємо, що відповідно до ст. 11 Закону України «Про ціни та ціноутворення» від 21.06.2012 № 5007-VI суб’єкти господарювання самостійно за згодою сторін встановлюють вільні ціни на всі товари, крім тих, щодо яких здійснюється державне регулювання цін.