Новини

До уваги суб’єктів господарювання та споживачів: роз’яснення щодо відповідності маркування нехарчової продукції
10.03.2023
Тема:

У рамках проведення інформаційної кампанії з державного ринкового нагляду, Південно-Західне міжрегіональне управління Держпраці надає роз’яснення щодо  відповідності маркування нехарчової продукції.

Загальні принципи маркування нехарчової продукції знаком відповідності технічним регламентам визначені Законом України «Про технічні регламенти та оцінку відповідності», а саме:

  • знак відповідності технічним регламентам повинен наноситись лише на продукцію, для якої його нанесення передбачене конкретними технічними регламентами, та не повинен наноситись на будь-яку іншу продукцію;
  • виробник або його уповноважений представник шляхом нанесення знака відповідності технічним регламентам вказує на те, що він бере на себе відповідальність за відповідність продукції всім вимогам, які застосовуються до зазначеної продукції та визначені у відповідних технічних регламентах;
  • знак відповідності технічним регламентам повинен бути єдиним маркуванням, що засвідчує відповідність продукції вимогам, які застосовуються до зазначеної продукції та визначені у відповідних технічних регламентах.

Нанесення на продукцію інших маркувань, знаків або написів, які можуть вводити в оману третіх осіб щодо значення чи форми знака відповідності технічним регламентам, забороняється.

Будь-яке інше маркування може бути нанесене на продукцію за умови, що це не вплине негативно на видимість, розбірливість та значення знака відповідності технічним регламентам.

УВАГА! Певними технічними регламентами може бути передбачено застосування знака відповідності технічним регламентам, що має іншу форму, ніж встановлена Кабінетом Міністрів України.

Знак відповідності технічним регламентам застосовується згідно із загальними принципами маркування таким знаком (крім рухомого обладнання, що працює під тиском).

Довідково:  Держпраці та її територіальні органи, здійснюють державний ринковий нагляд за 11 видами нехарчової продукції.

Серед них: ліфти та компоненти їх безпеки; обладнання, що працює під тиском; прості посудини високого тиску; рухоме обладнання, що працює під тиском, зокрема газові балони, картриджі газові та інші ємності для зберігання та транспортування легкозаймистих газів.

Нагадаємо, що наразі за ініціативи Голови Держпраці, в умовах обмеження проведення перевірок характеристик продукції, запроваджено реалізацію широкої інформаційної кампанії з державного ринкового нагляду.

Кампанія направлена на підвищення обізнаності виробників, імпортерів, розповсюджувачів, а також користувачів (споживачів) щодо вимог надання продукції на ринку, що належить до сфери відповідальності Держпраці.

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку