Новини

Контроль за декларуванням товарів після завершення митного оформлення здійснюється і під час дії воєнного стану
23.02.2023
Тема:

За січень 2023 року митними аудиторами виявлено 76 фактів порушень митного законодавства орієнтовно на суму 20 млн гривень, до бюджету перераховано 10,3 млн гривень, з яких 0,9 млн грн - сплата податкової заборгованості минулих періодів.
На період дії воєнного, надзвичайного стану законодавцем внесені зміни до Митного кодексу України щодо зупинення проведення документальних перевірок дотримання законодавства України з питань митної справи. Однак наразі триває робота із парламентарями щодо відновлення проведення документальних перевірок з метою визначення розміру занижених податкових зобов’язань та притягнення несумлінних суб’єктів господарювання до фінансової відповідальності.
Тенденція збільшення показників роботи підрозділів митного аудиту спостерігається з минулого 2022 року, протягом якого виявлено факти порушень законодавства з питань митної справи на 1,1 млрд гривень.
Найбільше фактів порушень встановлено:

  • за матеріалами уповноважених органів іноземних держав (непітвердження преференційного режиму, митної вартості, року виготовлення транспортних засобів тощо) – 61%,
  • порушення правил класифікації – 17%,
  • порушення умов та вимог митних режимів – 2%,
  • інші порушення (неправомірне застосування пільг, не застосування антидемпінгових заходів тощо) – 20%.

За результатами проведених підрозділами митного аудиту доперевірочного аналізу та завдяки конструктивному діалогу з бізнесом до бюджету перераховано 57 млн гривень протягом 2022 року, з яких 13,4 млн гривень - податкова заборгованість.
 

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку