Новини

Безробітним ВПО півроку платитимуть підвищену допомогу
14.02.2023
Тема:

Однією з гострих проблем для внутрішньо переміщені особи стає пошук нового місця роботи. Адже наразі в Україні зареєстровано майже 5 млн переселенців, а робочих місць — обмаль.
 
Дещо поліпшити матеріальне становище переселенців покликаний проект «Про внесення змін до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» (№8421).
 
Документ передбачає певні пільги для таких осіб. Зокрема, розмір допомоги по безробіттю не залежатиме від тривалості пошуку нової роботи та становитиме 100% від розрахованої суми, яка визначається з огляду на страховий стаж. Наразі у другу половину строку, на який призначено допомога, виплати зменшуються до 50%.
 
Крім того, для осіб, які раніше проживали на тимчасово окупованих територіях, а також для тих, хто не може підтвердити свій страховий стаж, розмір допомоги збільшать на 50%. Також таким ВПО допомогу виплачуватимуть не 120, а 360 календарних днів.
 
Нагадаємо, що за загальним правилом розмір допомоги по безробіттю визначається у відсотках до середньої заробітної плати залежно від страхового стажу:
▪️до 3 років — 50 відсотків;
▪️від 3 до 6 років — 55 відсотків;
▪️від 6 до 12 років — 60 відсотків;
▪️від 12 до 18 років — 65 відсотків;
▪️від 18 до 24 років — 70 відсотків;
▪️від 24 до 30 років — 75 відсотків;
▪️понад 30 років — 80 відсотків.
 
До того ж, у період воєнного стану тривалість виплати допомоги по безробіттю для всіх категорій безробітних становитиме не 90 календарних днів, як зараз, а 180.
 
За матеріалами Територія права

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку