Новини

Безмитне ввезення генераторів: проблеми з якими зтикаються громадяни та юрособи
01.12.2022
Тема:

Железняк у своєму Telegram-каналі зібрав інформацію і фідбек по проблемам безмитного ввезення генераторів
Якщо дуже коротко, то головні перешкоди:

1. Митниці на місцях не мали інструкцій і тому відмовлялися на практиці застосовувати пільгу
2. Митниця не пропускає генератор, якщо у тебе немає документів, що ти везеш його з метою «боротьби з коронавірусом»
3. Митниця трактувала, що пільга не розповсюджується на фізичних осіб
4. Не всі товари/коди потрапили до переліку
5. Митниця трактувала, що пільга на ввезення має бути лише якщо товар ввозиться на суму менше 500 євро та 50 кг
6. Митниця і далі оподатковує поштові відправлення, якщо там більше 150 євро, навіть якщо ти замовив генератор (найбільш популярна скарга).
7. Митник все одно вимагає хабар.

Далі по черзі по проблема:

Проблема №1 та №2 - пов’язано з тим, що замість нормально піти шляхом зміни у Митний та Податковий Кодекс, КМУ зробив через ср***у та вирішив звільнити генератори від розмитнення «ковідною постановою». Потім згадали, що там проблема з сертифікацією, незрозуміло, як правильно вчиняти митниці …. Ну а коли митники не знають, що робити, то одразу починають ?креативом займатися. Коротше, класична історія, як героїчно створили проблему і героїчно її вирішують. Зараз начебто вже через 3-и тижня всі знають, що робити.

Проблема №3 - пов’язано з Проблемою №1 + вже дали публічно і рішення КМУ, що розповсюджується на фізичних осіб (скрін надаю).

Проблема №4 - справді не всі коди потрапили до переліку, і в багатьох випадках це взагалі дивно. Тому тут або будуть доповнювати перелік, або треба нарешті нормально упорядкувати законом (про це далі).

Проблема №5 - знов ж таки, оскільки рішення зроблено відверто лівою постановою, а митниця керується законами, то почалася колізія з тим, що можна без розмитнення та декларування завезти до 500 євро та 50 кг. Знову ж таки, вирішили проблему начебто роз’ясненням.

 Проблема №6 - найбільша, так як кордони закриті для багатьох. Знов ж таки, є норма закону про те, що посилки більше 150 євро мають оподатковуватися, і тут конфлікт з цією постановою. Ось тільки сьогодні Митниця дала великим поштовим операторам (як мінімум «Новій Пошті») своє роз’яснення, що можна ввозити генератори і інші подібні товари, навіть якщо посилка більше 150 євро (скрін надсилаю)

Проблема №7 - тут окрім кадрових рішень по керівництву нічого вже не допоможе.

Що характерно, пільги запровадили ще 09 листопада, зараз вже 29 листопада. Чому б не зробити нормально, а не через одне місце, для мене справді загадка. Чому три тижні треба на елементарні роз’яснення? Навіть ті роз’яснення, які є - це милиці, а не вирішення проблеми. Причому депутати ж пропонували це законами змінити. Митниця теж молодці- вчора були 2 години на Комітеті, навіть слова не сказали про наявність проблем. Це ж не з фур на Тисі по 7500 євро брати?

Зараз будемо готувати зміни в законодавство, щоб не підставляти під колізії громадян та бізнес.

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку