Новини

Яким чином виправити помилку, допущену в обсягах постачання ПН, складеної у зв’язку з ліквідацією ОЗ за самостійним рішенням
21.02.2022

Яким чином виправити помилку, допущену в обсягах постачання податкової накладної, складеної з типом причини «05- Складена у зв’язку з ліквідацією основних засобів за самостійним рішенням платника податку», та як таке виправлення відображається у податковій звітності з ПДВ?

Відповідно до п.п. 8 та 12 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 № 1307 (далі – Порядок № 1307), у разі складання податкової накладної за операціями з ліквідації основних засобів за самостійним рішенням платника податку у верхній лівій частині у графі «Не підлягає наданню отримувачу (покупцю) з причини» робиться помітка «✕» та зазначається тип причини, зокрема «05 - Складена у зв’язку з ліквідацією основних засобів за самостійним рішенням платника податку». У рядку «Індивідуальний податковий номер отримувача (покупця)» проставляється умовний ІПН «40000000000», а в рядку «отримувач (покупець)» платник податку зазначає власне найменування (П. І. Б.), рядок «Податковий номер платника податку або серія (за наявності) та номер паспорта» не заповнюється.

Інші рядки такої податкової накладної заповнюються у загальному порядку.

Пунктом 21 Порядку № 1307 встановлено, що разі здійснення коригування сум податкових зобов’язань, а також у випадку виправлення помилок, допущених при складанні податкової накладної, не пов’язаних із зміною суми компенсації вартості товарів/послуг, відповідно до ст. 192 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) постачальник (продавець) товарів/послуг складає розрахунок коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної (далі – розрахунок коригування) за формою згідно з додатком 2 до податкової накладної.

Порядок складання розрахунку коригування та його реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) аналогічний порядку, передбаченому для податкових накладних, крім випадків, передбачених Порядком № 1307.

ДПС визначає умовні коди причин коригування, які платники податку зазначають у графі 2.1 табличної частини розділу Б розрахунку коригування, та забезпечує їх оприлюднення на власному офіційному вебпорталі для використання платниками податку під час складання розрахунків коригування відповідно до ПКУ (п. 23 Порядку № 1307).

Відповідно до п. 44.1 ст. 44 ПКУ для цілей оподаткування платники податків зобов’язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов’язаних з визначенням об’єктів оподаткування та/або податкових зобов’язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов’язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством.

Платникам податків забороняється формування показників податкової звітності, митних декларацій на підставі даних, не підтверджених документами, що визначені абзацом першим п. 44.1 ст. 44 ПКУ.

Помилка, допущена в обсягах постачання податкової накладної, складеної у зв’язку з ліквідацією основних засобів за самостійним рішенням платника податку, створює виникнення розбіжностей з первинними документами, оформленими за операцією, щодо якої платником податку на дату виникнення податкових зобов’язань складено податкову накладну.

Отже, з метою виправлення помилки платник податку:

  • на дату її виявлення складає розрахунок коригування, в табличній частині якого, зі знаком «–» відображає показники щодо усіх зазначених в податковій накладній основних засобів, що ліквідуються за власним рішенням платника, та у графі 2.1 зазначає код причини коригування «103».

Такий розрахунок коригування підлягає реєстрації в ЄРПН постачальником (продавцем);

  • складає нову податкову накладну, в якій заповнює правильні показники, визначені первинними документами. Такій податковій накладній присвоюється новий порядковий номер та у полі «Дата складання» зазначається дата виникнення податкових зобов’язань.

До податкової декларації з ПДВ (далі – декларація) вносяться дані податкового обліку платника окремо за кожний звітний (податковий) період без наростаючого підсумку (абзац другий п. 1 розд. ІІІ Порядку заповнення і подання податкової звітності з ПДВ затверджено наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016 № 21 (далі – Порядок № 21)).

Дані, наведені в податковій звітності, мають відповідати даним бухгалтерського та податкового обліку платника (абзац перший п. 6 розд. ІІІ Порядку № 21).

Оскільки у декларації зазначаються дані, визначені на підставі первинних документів, то відображенню у податковій звітності з ПДВ підлягають податкові зобов’язання, визначені у первинних документах.

Якщо операція з ліквідації основних засобів відображена в декларації з невірними обсягами постачання, то відповідно до п. 50.1 ст. 50 ПКУ виправлення такої помилки відбувається шляхом подання уточнюючого розрахунку до такої декларації.

За матеріалами «ЗІР: категорія 101.15»

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку