Новини

НКЦПФР розробила новий порядок погодження набуття істотної участі у професійному учаснику
10.01.2022

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку схвалила проект Порядку погодження наміру набуття або збільшення особою істотної участі у професійному учаснику ринків капіталу та організованих товарних ринків.

«Для нас важливо, щоб діяльність ліцензіатів на ринках капіталу та організованих товарних ринках була прозорою та ефективною. Комісія постійно працює над вдосконаленням процедур та механізмів роботи професійних учасників, і це – черговий крок до їхньої відкритої та стандартизованої роботи»,–пояснює Юрій Бойко, Член НКЦПФР.

Так, в документі регулятор встановлює процедуру та умови отримання погодження у регулятора наміру набуття особою одноосібно або спільно з іншими особами істотної участі у професійному учаснику ринків капіталу та організованих товарних ринків (крім банків). Також передбачено механізм збільшення участі таким чином, що зазначена особа буде прямо чи опосередковано володіти 10, 25, 50, 75 і більше відсотками статутного капіталу професійного учасника чи правом голосу за акціями у статутному капіталі у зазначених розмірах. Або ж ця особа має намір, незалежно від формального володіння набути право справляти значний вплив на управління або діяльність професійного учасника.

Зокрема, проект визначає:

  • порядок надання та перелік документів, що надаються до НКЦПФР для отримання погодження наміру набуття або збільшення істотної участі у професійному учаснику;
  • умови, яким повинен відповідати заявник при отриманні погодження НКЦПФР;
  • порядок розгляду документів;
  • вимоги до інформації, що надається власниками істотної участі в професійному учаснику.

Комісія розробила порядок з метою приведення його у відповідність до вимог Закону України про державне регулювання ринків капіталу та організованих товарних ринків та Закону України щодо спрощення залучення інвестицій та запровадження нових фінансових інструментів.

Проект уже опублікований на офіційному вебсайті НКЦПФР. Регулятор запрошує представників саморегулівних організацій та учасників ринку до обговорення і спільної роботи над документом.

За матеріалами НКЦПФР

 

Календар
Завтра

ЄСВ "за себе" за ІV квартал 2021 року (ФОП)

20.01.22

Авансовий внесок з ЄП за січень 2022 року (єдинники груп 1 та 2)

ЄСВ з зарплати (доходу) за грудень 2021 року

Податкова декларація з ПДВ за грудень 2021 року

Декларація з акцизного податку за грудень 2021 року

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку