Новини

Інформація про вакцинацію у додатку «Дія»: лікарська таємниця чи ні?
18.11.2021

Майже вся Україна наразі знаходиться у «червоній зоні» і діють загальні обмеження передбачені ії введенням , проте при наявності COVID 19 – сертифікату особи мають певні послаблення карантинних обмежень. Для відвідувань кінотеатрів, торгівельно-розважальних центрів, ресторанів необхідно показати сертифікат про вакцинацію.

У мережі одразу розпочались баталії з приводу того, що інформація про вакцинацію є лікарською таємницею, тому її не можна розкривати.

Чи можна вважати інформацію що міститься у додатку «Дія» лікарською таємницею?

Давайте одразу розберемось з поняттями, лікарська таємниця –  під визначення лікарської таємниці підпадають абсолютно усі аспекти, котрі стосуються здоров’я пацієнта. Лікар, медсестра, будь-який інший медичний працівник чи інші особи, яким у зв’язку з виконанням їх про­фесійних або службових обов’язків стало відомо про хворобу, не має права розголошувати як медичну, так і немедичну інформацію про стан здоров’я людини.

До обробки персональних даних про здоров’я людини пред’являються особливі вимоги. Персональні дані такого характеру можуть бути предметом збору та обробки тільки у разі необхідності охорони здоров’я, встановлення медичного діагнозу, для забезпечення опіки або лікування або надання медичних послуг за умови, що такі дані обробляються медичним працівником або іншою особою закладу охорони здоров’я, на якого покладено обов’язки щодо забезпечення захисту персональних даних і на якого поширюється законодавство про лікарську таємницю.

Давайте подивимось яку інформацію можна побачити у внутрішньому COVID 19 – сертифікаті. Сертифікат має відомості про саму особу, її фото та дату народження і залежно від кольорового позначення, можна дізнатись про кількість доз вакцини, якими щепилась особа.

Як пояснив Сергій Панцаков, фахівець Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Донецькій та Запорізькій областях  «Сертифікат не несе лікарської таємниці, а є документом, що підтверджує певний факт – а саме, факт вакцинації. Ніякої інформації щодо хвороб чи чогось іншого, що підпадає під характеристики лікарської таємниці не має»

У випадках, якщо відвідувачі закладів відмовляються надати сертифікат, то суб’єкт господарювання має право відмовити у своїх послугах. Насамперед ідеться про те, що заклади мають дотримуватись правил роботи в час карантину, затверджених Постановою Кабміну №1236.

Проте, норма про наявність документа про вакцинацію не поширюється на відвідування банків, АЗС, ветеринарних магазинів, аптек та всіх продовольчих магазинів на будь-якому рівні епіднебезпеки. 

Календар бухгал­тера

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку