Новини

Новітні підходи до податкового контролю: е-аудит — складова частина документальної перевірки
12.11.2021

Державною податковою службою вживається комплекс заходів щодо впровадження новітніх підходів до податкового контролю, зокрема застосування процедури електронного аудиту, як складової частини документальної перевірки (е-аудит). Про це повідомляють фахівці Південного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків.

Необхідними передумовами для впровадження процедури е-аудиту для великих платників податків є :

  • Встановлення п.85.2 ст. 85 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) обов’язку надання великими платниками податків на запит контролюючого органу в електронній формі передбачених документів.
  • Затвердження наказом Міністерства фінансів України від 15 вересня 2020 року № 561 «Про затвердження Змін до Порядку надання документів великого платника податків в електронній формі при проведенні документальної перевірки» загальних вимог до надання електронних документів, формату та порядку надання електронних документів.

Порядок надання документів великого платника податків в електронній формі затверджено наказом Міністерства фінансів України від 07 листопада 2011 року №1393.

Електронний аудит платників податків базується на інформації, отриманій від платників податків у вигляді стандартного аудиторського файлу (SAF-T).

SAF-T – це стандартизований формат надання платниками податків бухгалтерської та фінансової інформації в електронному вигляді до податкових органів, що містить експортовані з вихідної системи обліку достовірні дані про наявність та стан активів, власного капіталу та зобов’язань, а також зміни у фінансово-господарському стані платника податків за певний період. Такий файл є легким у використанні та призначений для здійснення заходів податкового контролю із застосовуванням спеціалізованого програмного забезпечення.

За отриманими результатами автоматизованої обробки отриманого файлу буде відбуватись податкова перевірка.

Для платників податків формування та подання стандартного аудиторського файлу (SAF-T) сприятиме достовірності ведення бухгалтерського та податкового обліку, прискоренню заповнення податкової звітності, та дозволить підвищити рівень добровільного дотримання платниками податків норм податкового та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.

Для податкового органу поява нових електронних сервісів надасть можливість суттєво покращити ефективність здійснення доперевірочної та контрольно-перевірочної роботи:

  • покращити якість та результативність податкового контролю за рахунок  автоматичного аналізу і тестування показників податкової та фінансової звітності, 
  • виявлення розбіжностей та ризиків та зменшити вплив «людського» фактору під час процедур податкового контролю.

Календар бухгал­тера

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку