Новини

Автоматизація обліку харчування в ЗОЗ-КНП: від планування меню до накопичувальних відомостей руху продуктів харчування
14.09.2021
Тема:

Правильно зробити акценти на способах полегшення щоденної роботи так само важливо, як і розставити коми в реченні. Автоматизації найчастіше потребують або надскладні процеси, або ж рутинні операції. В обох випадках зменшується вплив людського фактору, що у свою чергу зменшує кількість допущених помилок і прискорює процес обробки великих масивів даних.

Модуль «Облік операцій харчування» програмного комплексу «Дебет Плюс» призначений для автоматизації основних процесів в їдальнях закладів охорони здоров’я (лікарнях, санаторіях, диспансерах та інших медичних установах). Не має значення, якою інструкцією ви користуєтеся при розробці картотеки страв для харчування, ви все одно зможете організувати облік продуктів харчування за допомогою програми «Дебет Плюс».

Спеціально розроблений модуль харчування дозволяє автоматизувати:

 •  облік надходження та витрачання продуктів харчування;
 •  складання примірного планового меню, меню-вимоги на певний день з урахуванням кількості осіб, які харчуються, наявності продуктів на складі, в розрізі раціонів харчування та категорій осіб (вікових груп);
 •  вимоги на видачу продуктів харчування зі складу для приготування страв;
 •  формування документів і звітів (відомість залишків та руху продуктів харчування).

Часто повторювані й незмінні дані вводяться один раз і зберігаються в довідниках, а використовуватися можуть при створенні будь-яких документів. Ось неповний перелік довідників, які використовуються в програмі:

 •  довідники продуктів із можливістю ведення в розрізі продовольчих груп;
 •  довідник страв (рецептури страв) у розрізі видів страв, з урахуванням потреб закладки (нетто/брутто) продуктів, видів кулінарної обробки продуктів та страви загалом, з автоматичним підрахунком нутрієнтів та калорійності страви, з описом технології приготування страви.

На основі заповнених даних програма дозволяє формувати:

 •  планове меню (примірне одно- чи двотижневе, сезонне);
 •  заявки на харчування (на певний день, для обраних раціонів, для обраних категорій осіб), використовуючи планове меню як шаблон та з можливістю подальшого коригування страв меню, виходу страв та їх кількості, а також автоматичний розрахунок калорійності та вмісту нутрієнтів у страві;
 •  калькуляцію, тобто розрахунок витрати продуктів на кількість страв, підготовка даних для автоматичного формування документів списання.

Не витрачайте двічі час на одну справу!

Модуль обліку харчування має пряму інтеграцію з підсистемою обліку ТМЦ, що дозволяє створювати документи оприбуткування, переміщення й списання продуктів харчування та готової продукції. Уже розроблені друковані форми:

 •  технологічної картки (картки-розкладки) страви;
 •  примірного планового сезонного меню;
 •  меню-вимоги на видачу продуктів харчування (форма № 3-4);
 •  меню для споживачів (щоденного меню);
 •  порівняльної таблиці норми та фактичного споживання певних продовольчих груп продуктів на одну особу;
 •  накопичувальної відомості руху (надходження – форма № 3-12, витрачання – форма № 3-13) продуктів харчування.

Детальніше ознайомитися з функціоналом модуля можна в «Інструкції користувача з обліку операцій харчування» на сайті debet.com.ua.

Комплексна автоматизації бухобліку за допомогою програми «Дебет Плюс» — це можливість вести весь облік в одній програмі з готовими типовими налаштуваннями проводок, документів та звітів.

Про ці та інші можливості читайте на сайті debet.com.ua в розділі «Статті» та в описі конфігурації «Комплексний облік для закладів охорони здоров’я, що є комунальними некомерційними підприємствами» або сконтактуйте з нашими менеджерами за телефоном +38 (067) 620-81-50 та отримайте розгорнуту відповідь на всі запитання щодо придбання, впровадження та підтримки програми «Дебет Плюс».

 

«Дебет Плюс» — це програмний продукт, розроблений в Україні і для України.

Календар бухгал­тера
Завтра

ЄСВ із зарплати (доходу) за серпень 2021 року (гірничі підприємства)

30.09.21

Звіт про контрольовані операції за 2020 рік

ПДВ за серпень 2021 року

Акцизний податок за серпень 2021 року

ПДФО з нарахованого, але не виплаченого доходу, за серпень 2021 року

ВЗ із нарахованого, але не виплаченого доходу, за серпень 2021 року

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку