Новини

НБУ та Кіберполіція співпрацюватимуть для посилення ефективності протидії кіберзлочинам у фінансовій сфері
20.08.2021

Національний банк та Кіберполіція уклали Меморандум про співпрацю у сфері кібербезпеки та кіберзахисту (далі – Меморандум).

Документ сьогодні, 19 серпня 2021 року, підписали начальник Департаменту кіберполіції Олександр Гринчак та директор Департаменту безпеки Національного банку Ігор Коновалов.

Меморандум передбачає, що Національний банк та Кіберполіція поєднуватимуть фаховий та ресурсний потенціал для пошуку, збору та аналізу фактів вчинення кіберзлочинів та проявів кібершахрайства у банківському та фінансовому секторах України.

Крім того, сторони будуть спільно координувати дії відповідно до законодавства України у разі виявлення кіберзагроз та кіберзлочинів у фінансових установах.

Кіберполіція та Національний банк також планують проводити превентивну роботу з підвищення поінформованості громадян щодо безпеки в кіберпросторі.

Начальник Департаменту кіберполіції Олександр Гринчак зазначив: "Кіберзахист у банківській системі України та у сфері переказу коштів у час диджиталізації є надважливим завданням, яке під силу виконати лише за умови тісної співпраці та обміну інформацією. Спільно з фахівцями Національного банку ми зможемо оперативно реагувати на кіберінциденти в даній сфері та вчасно повідомляти про нові форми загроз".

Зі свого боку директор Департаменту безпеки Національного банку Ігор Коновалов зазначив: "Ми завжди перебуваємо у конструктивному діалозі з нашими колегами з Кіберполіції та активно співпрацюємо у напрямі забезпечення кібербезпеки у фінансовій сфері. Водночас я упевнений що підписання Меморандуму та тісніша координація наших спільних зусиль, спрямованих на підвищення ефективності протидії кіберзлочинності, дозволять піднести на якісно новий рівень нашу співпрацю у сфері кіберзахисту фінансової системи".

За матеріалами НБУ

Календар бухгал­тера
Завтра

Звіт про контрольовані операції за 2020 рік

ПДВ за серпень 2021 року

Акцизний податок за серпень 2021 року

ПДФО з нарахованого, але не виплаченого доходу, за серпень 2021 року

ВЗ із нарахованого, але не виплаченого доходу, за серпень 2021 року

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку