Новини

Нова хвиля інспектувань від Держпраці з питань виявлення незадекларованих працівників
15.07.2021
Тема:

Держпраці надала нове роз’яснення щодо інспектування з питань виявлення незадекларованих працівників від 24.06.2021 (далі — роз’яснення).

Відповідно до роз’яснення з 1 липня Держпраці у взаємодії з ДПС розпочала інспектування з питань виявлення незадекларованих працівників. Зазначені заходи включають два етапи:

1) інформаційну кампанію про переваги офіційного працевлаштування та ризики використання незадекларованої праці;

2) інспекційну кампанію серед роботодавців, які мають найвищий ризик використання незадекларованої праці.

Під час другого етапу роботи інспекції в полі зору працівників Держпраці та ДПС будуть роботодавці, які не відреагували на тривалу інформаційну кампанію та продовжують ухилятися від декларування найманих працівників. Деталі, де проходить межа між трудовим договором та договором цивільно-правового характеру (ЦПХ), читайте в газеті «Медична бухгалтерія», № 9/2021, с. 35. На сторінках зазначеного номера ви знайдете контрольний список для визначення трудових відносин від Держпраці, що допоможе КНП оформлювати відповідні відносини (трудові чи відносини ЦПХ) правильно та уникнути порушення трудового законодавства.

Нагадаємо, що відповідно до абз. 2 та 3 ч. 2 ст. 265 Кодексу законів про працю України від 10.12.1971 № 322-VIII розмір штрафу за порушення законодавства про працю (незадекларований працівник, факт підміни трудового договору договором ЦПХ / про стажування, виплати заробітної плати в конверті, виплати винагороди працівнику без нарахування / сплати ЄСВ та податків, фактичне використання праці працівника повний день у разі оформлення його на неповний робочий день) становить 10 МЗП, що у 2021 році дорівнює 60 000 грн. Вчинення такого порушення повторно протягом двох років обійдеться роботодавцеві вже в 30 МЗП за кожного працівника, стосовно якого скоєно порушення, що становитиме 180 000 грн. Також може бути накладено адмінштраф на посадових осіб КНП відповідно до ч. 1 (2) ст. 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення від 07.12.1984 № 8073-X.

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку