Новини

Типові помилки при заповнені податкової звітності з рентної плати за спеціальне використання води
16.06.2021

Фахівці ДПС у м. Києві звертають увагу, що при заповненні звітності з рентної плати за спеціальне використання води, зокрема додатку 5 «Розрахунок з рентної плати за спеціальне використання води» до податкової декларації, платники припускаються таких помилок:

  • у групі рядків 8 Додатку 5 здійснюється некоректне відображення об’єкта оподаткування – фактичний обсяг використаної з початку року води, у тому числі в частині таких передбачених Додатком 5 складових: «в межах установленого річного ліміту» в рядку 8.1 Додатку 5 та «понад установлений річний ліміт» в рядку 8.2 Додатку 5.

Попри те, що у рядку 8 Додатку 5 встановлено арифметичний контроль розміру об’єкту оподаткування (р.8 = р.8.1 + р.8.2), у поданих Додатках 5 не зазначено його величину в рядку 8 Додатку 5, у той же час рядки 8.1 та/або 8.2 містять числові значення.

За вказаних обставин, камеральною перевіркою фіксується помилка визначення об’єкту оподаткування рентної плати за спеціальне використання води (далі – Рентна плата).

  • у рядку 9 Додатка 5 до декларації зазначаються невірні ставки Рентної плати. Чинні ставки Рентної плати передбачені п. 255.5 ст. 255 Податкового кодексу України (далі – ПКУ).
  • у рядку 10.2 Додатку 5 зазначаються коефіцієнти, що застосовуються для обчислення податкових зобов’язань з Рентної плати за частини об’єкту оподаткування – обсяги води безпосередньо спожиті такими категоріями як «населення» – 0 (нуль); «водопостачальними» – 0,3 (нуль три десятих); «інші, у тому числі промислові споживачі» – 1,0 (одиниця).

Водночас, ПКУ передбачає обчислення податкових зобов’язань з Рентної плати із застосуванням кількох коефіцієнтів, а саме: встановленого п. 255.6 ст. 255 ПКУ для теплоелектростанцій з прямоточною системою водопостачання «технологічного» коефіцієнту – 0,005 (нуль п’ять тисячних) у рядку 10.1 Додатку, а також «санкційних» коефіцієнтів за порушенням: умов провадження господарської діяльності у випадку передбаченої пп. 255.11.10 п. 255.11 ст. 255 ПКУ відсутності інструментальних засобів обліку – 2 (два) у рядку 10.3 Додатку 5 та передбаченого пп. 255.11.13 п. 255.11 ст. 255 ПКУ перевищення встановленого дозвільними документами обсягу споживання води – 5 (п’ять) у рядку 10.4 Додатку 5.

Помилкове зазначення платниками Рентної плати величин коефіцієнтів, а також їх зазначення у неналежних рядках 10.1 – 10.4 Додатку 5 камеральною перевіркою виявляє арифметичні помилки у обчисленні сум податкових зобов’язань з Рентної плати.

  • у рядку 11 Додатку 5 здійснюється помилкове відображення податкових зобов’язань.

Обмеження у дозвільних документах платників обсягів використання контролюється взаємопов’язаними рядками 11, 12, та 13 Додатку 5, тому помилки декларування у рядку 11 «Податкове зобов’язання з початку року» Додатку 5 призводить до невідворотного виникнення помилки у рядку 12 «Податкове зобов’язання з початку року за попередній звітний період» Додатку 5, а також до помилкового, й досить часто від’ємного значення, декларування податкових зобов’язань з Рентної плати у рядку 13 «Податкове зобов’язання за податковий (звітний) квартал» Додатку 5.

Для уникнення нарахування штрафних санкцій, просимо бути уважними під час заповнення податкової звітності та дотримуватися порядку заповнення реквізитів у декларації з рентної плати за спеціальне використання води. 

Довідково: форма Податкової декларації з Рентної плати затверджена наказом Міністерства фінансів України від 17 серпня 2015 року № 719, зареєстрована в Міністерстві юстиції України 03 вересня 2015 року за № 1051/27496.

За матеріалами ГУ ДПС у м. Києві 

Календар
Завтра

Звіт з праці (форма № 1-ПВ (місячна)) за вересень 2022 року

Звіт з праці (форма № 1-ПВ (квартальна)) за ІІІ квартал 2022 року

Звіт про заборгованість з оплати праці (форма № 3-борг (місячна)) за вересень 2022 року

Звіт по заборгованості страхувальника зі сплати страхових коштів до ФСС за ІІІ квартал 2022 року

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку