Новини

НБУ розробив додаткові вимоги до договорів небанківських фінансових установ про надання кредиту —проект
15.06.2021

Національний банк пропонує до громадського обговорення проект Положення про додаткові вимоги до договорів небанківських фінансових установ про надання коштів у позику (споживчого, фінансового кредиту). Мета документа – вдосконалити договори про надання позики/кредиту, які укладаються зі споживачами фінансових послуг небанківськими фінансовими установами, та узгодити їх із нормами Закону України “Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг”

Проект Положення передбачає окремі норми щодо змісту договору, способу викладення тексту договору та порядку його підписання сторонами. Встановлює заборону кредитодавцям застосовувати положення, які створюють надмірну перевагу на їхню користь або можуть поставити споживача у невигідне становище. Отже, документ покликаний також унеможливити включення до договору недобросовісних умов. 

Кредитні договори небанківських фінансових установ повинні відповідати Закону й у частині питань врегулювання простроченої заборгованості. Зокрема, проект Положення зобов’язує кредитодавця включати до тексту договору обов’язок повідомляти споживача про відступлення права вимоги за договором новому кредитору або про залучення колекторської компанії упродовж 10 робочих днів з дати такого відступлення або залучення. Також прокктом Положення передбачене включення до договору зобов’язання кредитодавця фіксувати кожну безпосередню взаємодію зі споживачем та пов’язаними з ним особами, які надали згоду на таку взаємодію, за допомогою відео- та/або звукозаписувального технічного засобу та попереджати особу про таке фіксування. 

Аналогічні вимоги вже застосовані до банків. На сьогодні Національний банк пропонує поширити їх і на небанківські фінансові установи, які здійснюють діяльність у сфері послуг із надання споживчого кредиту. 

Громадське обговорення проекту Положення триватиме упродовж одного місяця. 

Ознайомитися з матеріалами до обговорення можна за посиланнями:

  • проект постанови Правління Національного банку України "Про затвердження Положення про додаткові вимоги до договорів небанківських фінансових установ про надання коштів у позику (споживчого, фінансового кредиту)" (завантажити); 
  • презентація проекту Положення (завантажити); 
  • аналіз регуляторного впливу проєкту Положення (завантажити). 

Національний банк приймає зауваження та пропозиції до проекту Положення до 16 липня 2021 року (включно) на електронну адресу Consumer.Protection@bank.gov.ua.

За матеріалами НБУ

Календар бухгал­тера
26.07.21

Звіт про обсяги реалізованих послуг (форма №1- послуги (квартальна) за II квартал 2021 року

Звіт про продаж і запаси товарів (продукції) в оптовії торгівлі (форма № 1-опт (квартальна) за ІІ кв

Звіт про продаж і запаси товарів у торговій мережі (форма № 3-торг (квартальна) за ІІ кв

28.07.21

ЄСВ із зарплати (доходу) за червень 2021 року (гірничі підприємства)

29.07.21

Транспортний податок за ІІ квартал 2021 року

Податок на нерухоме майно за ІІ квартал 2021 року

30.07.21

ПДВ за червень 2021 року

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку