Новини

ДРС розробила рекомендації для ОМС щодо перегляду регуляторних актів
12.05.2021

Державна регуляторна служба України підготувала «дорожню карту» для органів місцевого самоврядування — методичні рекомендації з проведення регіонального регуляторного перегляду.

«Ми вирішили допомогти місцевим радам (особливо у новостворених громадах) швидше та ефективніше впоратися з дерегуляцією на місцевому рівні. Детально розказали, як мають формуватися та працювати комісії, за якими критеріями визначаються регуляторні акти та як ОМС можуть оцінювати їх результативність та адекватність», – зазначив Голова ДРС Олексій Кучер.

Так, перегляд регуляторних актів на місцях здійснюється комісіями, до складу яких необхідно включати представників: місцевого бізнесу та підприємницької громадськості не менше ніж 2/3 від загальної кількості; органів місцевої влади, а також Антимонопольного комітету, Мінюсту та ДРС.   

Наступним етапом після створення комісій належним чином є розгляд, опрацювання та визначення належності акта до категорії регуляторних. Крім того, акт має бути проаналізований на предмет відповідності вимогам чинних актів вищої юридичної сили.

Подальшим аналізом акта є ретроактивне визначення його мети (цілі) та проблеми, яку цей акт мав би вирішувати. Цей етап є ключовим для проведення всебічного аналізу.

Результати перегляду кожного акта оформлюються шляхом заповненого паспорта оцінки регуляторного акта, а остаточні результати роботи комісій оформлюються у вигляді відповідних переліків додатками до протоколів засідань комісії.

«І на додачу бонуси від ДРС: покрокові форми для оцінки актів органів місцевого самоврядування. Кому потрібна детальніша консультація прошу звертатися до представників Служби в регіонах», – повідомив Олексій Кучер.

Зазначимо, що завершення процесу формування громад в рамках адміністративно-територіальної реформи вимагає прийняття нових та перегляду діючих регуляторних актів.

Відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» новообрані ради можуть вносити зміни, визнавати такими, що втратили чинність, або скасовувати акти відповідних органів місцевого самоврядування, правонаступниками яких вони є, а також приймати рішення про поширення дії чинних регулювань на громади, які увійшли до їх складу.

Нагадаємо, ДРС надала місцевим радам роз’яснення щодо належного виконання вимог регуляторного законодавства.

Календар бухгал­тера
22.06.21

Податкова декларація з ПДВ за травень 2021 року

Декларація з акцизного податку за травень 2021 року

Податкова декларація з плати за землю за травень 2021 року

Розрахунок з рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України за травень 2021 року

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку