Новини

Для ліквідації підприємницької діяльності подання підприємцем лише заяви до Держреєстратора є недостатнім
15.03.2021

«Подання платником до Державного реєстратора заяви про скасування підприємницької діяльності  не означає автоматичного зняття його з обліку в податковій», – про це на брифінгу повідомила заступник начальника Головного управління ДПС в Івано-Франківській області Наталія Зікрата та продовжила, що  такі платники й надалі продовжують обліковуватися в органах податкової служби як діючі платники податків і їм нараховуються зобов’язання з єдиного внеску. Отож, щоб уникнути подальшого накопичення заборгованості з  платежів, фізичній особі-підприємцю необхідно подати до податкової інспекції ліквідаційну звітність за останній період, а саме за той, у якому проведено державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності ФОП.

Зокрема, за її словами, платникам на загальній системі оподаткування необхідно подати податкову декларацію про майновий стан і доходи, якщо ж на спрощеній – податкову декларацію платника єдиного податку фізичної особи – підприємця, а платникам ПДВ ще й декларацію з ПДВ. Окрім того, платникам  необхідно подати звіт з єдиного внеску із зазначенням типу форми «ліквідаційний». Рахунки у фінансових установах також слід закрити, а ще зняти з податкового  обліку об’єкти оподаткування, подавши форму 20 ОПП.

Наталія Зікрата також наголосила, на обов’язковому остаточному розрахунку платником з податків, зборів та єдиного внеску, в т.ч. на необхідності погашенні заборгованості.

Якщо платником податків буде дотримано всіх вказаних вимог, то він буде знятий з податкового обліку за прискореною процедурою – без проведення перевірки. В іншому разі – податковим органом для продовження ліквідаційної процедури необхідно  буде здійснити перевірку.

Календар бухгал­тера
Завтра

Звіт із заборгованності страхуваьника зі сплати страхових коштів до ФСС

15.04.21

Звіт про використання КОРО та РК (форма № ЗВР-1) за березень 2021 року

Довідка про використані РК за березень 2021 року

Фінансова та бюджетна звітність розпорядників та одержувачів коштів державного і місцевого бюджету

19.04.21

ЄСВ «за себе» за І квартал 2021 року (ФОП)

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку