Новини

ОМС не мають підстав для затвердження компенсації за пільговий проїзд
09.03.2021

Місцеві органи влади не мають правових підстав для розробки та затвердження будь-яких власних положень, порядків, методичних рекомендацій щодо врегулювання питань проведення розрахунків компенсаційних виплат автомобільним перевізникам за пільговий проїзд окремих категорій громадян, які перевозяться автомобільним транспортом.

Порядок відшкодування автомобільним перевізникам за пільговий проїзд визначається на договірних засадах між замовником та перевізником відповідно до актів Кабінету Міністрів України. Таким чином, органи місцевого самоврядування та органи виконавчої влади не можуть своїми рішеннями затверджувати компенсації за пільговий проїзд.

З цією позицією ДРС звернулась до Степанівської ОТГ Сумської області у зв’язку із затвердженням в грудні 2020 року на сесії місцевої ради порядку виплати компенсації за пільговий проїзд.

Органи місцевого самоврядування та органи виконавчої влади згідно із Законом України «Про автомобільний транспорт» зобов’язані надавати перевізникам, які здійснюють пільгові перевезення пасажирів та перевезення за регульованими тарифами, компенсацію відповідно до закону.

Відносини між органами влади та автомобільними перевізниками, що здійснюють перевезення пасажирів на маршрутах, які не виходять за межі території області, визначаються договором про організацію перевезень пасажирів, у якому і встановлюються види та обсяги перевезень, а також механізм виплати компенсації.

Отже, повноваження органів місцевого самоврядування та органів виконавчої влади чітко визначені чинним законодавством, тому прийняття зайвих регуляторних актів є недоцільним та суперечить принципам державної регуляторної політики.

Нагадаємо, що місцеві органи влади не мають підстав вимагати від суб’єктів господарювання погоджувати режим роботи закладів сфери обслуговування. Про це ДРС повідомила підприємців у відповідь на їх звернення.

Календар бухгал­тера
15.04.21

Звіт про використання КОРО та РК (форма № ЗВР-1) за березень 2021 року

Довідка про використані РК за березень 2021 року

Фінансова та бюджетна звітність розпорядників та одержувачів коштів державного і місцевого бюджету

19.04.21

ЄСВ «за себе» за І квартал 2021 року (ФОП)

20.04.21

Авансовий внесок з ЄП за квітень 2021 року (єдинники групи 2)

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку