Новини

Бізнес підтримує законопроект, що спростить реєстрацію платників ПДВ та єдиного податку
19.01.2021

Розгляду у Парламенті очікує законопроект № 4244 щодо спрощення реєстрації компаній та фізосіб-підприємців платниками єдиного податку та ПДВ. Автори проекту прагнуть пришвидшити та здешевити процедуру започаткування бізнесу. Про це повідомляє Спілка Українських Підприємців (далі – СУП).

Законопроект вносить зміни у Податковий кодекс, які передбачають:

  • можливість для новоствореного бізнесу зареєструватись платником ПДВ або єдиного податку на підставі даних у заяві про реєстрацію створення юридичної особи або державної реєстрації ФОП;
  • запровадження реєстрації платника єдиного податку (для новостворених ФОП) з дня державної реєстрації ФОП;
  • якщо зареєстрований ФОП до закінчення місяця, в якому відбулася державна реєстрація, подав заяву або зазначив у заяві про державну реєстрацію відомості щодо обрання спрощеної системи оподаткування (1 або 2 групи), він автоматично вважається платниками єдиного податку з дня державної реєстрації, а також звільняється від сплати єдиного податку за місяць, у якому відбулася державна реєстрація.


У світовому рейтингу Doing Business у минулому році Україна погіршила свої позиції за напрямком «Реєстрація бізнесу» на 5 сходинок (з 56 на 61 місце), а за напрямком «оподаткування» на 11 (з 54 на 65 місце). За даними Opendatabot у 2020 році в середньому щомісяця реєструвалося 5,5 тис. компаній та 26 тис. ФОП. Прийняття законопроекту дозволить новоствореним компаніям швидше проходити процедуру реєстрації платником податку на додану вартість чи обрати спрощену систему оподаткування.

СУП закликає народних депутатів підтримати законопроект, який позитивно вплине на умови реєстрації бізнесу.

Календар бухгал­тера
Завтра

Звіт з праці за лютий 2021 року (форма № 1-ПВ (місячна))

Звіт про заборгованість з оплати праці за лютий 2021 року (форма № 3-борг (місячна))

Звіт про обсяги виробництва та реалізації спирту (форма № 1-РС) за лютий 2021 року

Звіт про обсяги виробництва та реалізації алкогольних напоїв (форма № 2-РС) за лютий 2021 року

Звіт про обсяги виробництва та реалізації тютюнових виробів (форма № 3-РС) за лютий 2021 року

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку