Новини

Уточнення суми бюджетного відшкодування: заповнюємо додатки Д3 та Д4 до податкової декларації з ПДВ
11.11.2020

Фахівці ДПС у Луганській області нагадують, відповідно до статті 200 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) платники податку мають право на бюджетне відшкодування податку на додану вартість. Для реалізації даного права платники податку самостійно здійснюють розрахунок суми бюджетного відшкодування та відображають його в додатку 3 до податкової декларації з податку на додану вартість (далі – декларація з ПДВ). У разі наявності суми до бюджетного відшкодування та подачі додатку 3 до декларації з ПДВ платник податку зобов’язаний подати заяву про повернення суми бюджетного відшкодування, оформивши її в додатку 4 до декларації з ПДВ. Форми та порядок заповнення вказаних додатків визначені наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016 № 21 (далі – Порядок № 21).

Відповідно до пункту 50.1 ПКУ та пункту 1 розділу IV Порядку № 21 платник податку самостійно виявляє помилки, що містяться в попередньо ним поданих деклараціях з ПДВ та/або додатках, та, у випадку встановлення факту помилок, він зобов’язаний подати уточнюючий розрахунок до такої декларації з ПДВ за формою, встановленою законодавством. У разі виправлення помилок в раніше поданих додатках до декларації з ПДВ платник податку зобов’язаний додати до уточнюючого розрахунку відповідні додатки з виправленими показниками.

Якщо платник податку самостійно виявить помилки в задекларованій раніше сумі бюджетного відшкодування, він зобов’язаний відобразити уточнені вартісні показники у відповідних додатках 3 та 4. Дані показники (суми збільшення) відповідають даним з колонки 6 уточнюючого розрахунку (рядок 20.2). Слід зазначити, що в разі виявлення помилки, в результаті чого зменшується сума бюджетного відшкодування, необхідне ретельне вивчення податкової звітності та наявність інформації щодо повернутої платнику податку суми бюджетного відшкодування. А тому такий платник податку має право звернутися за отриманням індивідуальної податкової консультації в порядку, передбаченому статтею 52 ПКУ.

У випадку виявлення помилки, яка не пов’язана зі зміною суми бюджетного відшкодування, платник податку подає уточнену інформацію таким чином:

  • повторюється помилковий запис, вартісні показники показуються зі знаком «–»,
  • далі наводиться правильний запис щодо операції з виправленими показниками (з вартісними даними);
  • підсумковий рядок «Усього» не заповнюється.

У випадку встановлення факту допущення помилки в додатку 4 до декларації з ПДВ в реквізитах банківського рахунку, платник податку зобов’язаний подати уточнюючий розрахунок з однаковими показниками в графах 4 та 5, з нульовим значенням показника в графі 6 та додати до такого уточнюючого розрахунку додаток 4 з правильно заповненими реквізитами банківського рахунку, періодом та задекларованою сумою бюджетного відшкодування.

Календар бухгал­тера
Сьогодні

Податкова декларація з ПДВ за травень 2021 року

Декларація з акцизного податку за травень 2021 року

Податкова декларація з плати за землю за травень 2021 року

Розрахунок з рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України за травень 2021 року

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку