Новини

Уряд не розглядає можливість повторного введення жорсткого локдауну
28.08.2020

Про це стало відомо учасникам Європейської Бізнес Асоціації під час онлайн зустрічі з Денисом Шмигалем, Прем’єр-міністром України. За 1,5 годинну розмову вдалося обговорити з паном Шмигалем та іншими членами Кабінету Міністрів низку важливих економічних та соціальних питань, що турбують бізнес, серед яких план заходів Уряду з протидії поширенню коронавірусу та виходу з поточної економічної кризи і подальшого відновлення економіки.

Зі слів Прем’єр-міністра, Уряд не розглядатиме впровадження жорстких обмежувальних заходів у випадку другої хвилі поширення коронавірусу, натомість покладатиметься на адаптивний карантин та локалізацію сплесків захворювання. Нагадаємо, адаптивний карантин в Україні було продовжено до 31 жовтня 2020 року. Водночас, як повідомив пан Шмигаль, Уряд працює над системним відновленням економічної активності. Зокрема, над напрацюванням довгострокової стратегії розвитку України до 2030 року, а також над втіленням Програми стимулювання економіки та Плану дій Уряду, які містять стимулюючі заходи для різних галузей економіки України.

Звісно, ми не могли не порушити у розмові з паном Шмигалем два сенсаційних рішення останніх днів – заборону на місяць на в’їзд іноземців до України та рішення Парламенту щодо підняття мінімальної зарплати до 5000 гривень.

Прем’єр-міністр висловив свою підтримку такому рішенню та повідомив, що влада має плани й надалі підвищувати рівень мінімальної заробітної плати до 6000 грн та 6500 грн у 2021 році. Натомість бізнес вважає такий крок замаскованим збільшенням оподаткування та сподівається, що необґрунтовані рішення не матимуть місця у майбутньому.

Стосовно заборони в’їзду іноземних громадян, пан Шмигаль запевнив, що окремі категорії іноземних громадян все ж матимуть можливість прибути до України, а саме ІТ-фахівці, технічні спеціалісти-наладчики пускового обладнання, іноземці, які мають дозволи на проживання в Україні, є членами міжнародних та гуманітарних місій, членами екіпажів. Повний перелік винятків буде опублікований на сайті Кабінету Міністрів найближчим часом.

Окремо бізнес звернув увагу на можливість приїзду громадян Білорусі. Прем’єр-міністр зазначив, що громадяни цієї країни можуть отримати дозвіл на кордоні з Україною за зверненням. Рішення про дозвіл перетину кордону буде прийматися фахівцями Державної прикордонної служби.

Ми були раді почути від пана Шмигаля, що в Уряді відмовилися від ідеї реорганізації Держпродспоживслужби – органу, від безперебійної роботи якого залежить діяльність багатьох бізнесів в Україні. Натомість для контролю епідеміологічної ситуації та здоров’я населення в Україні буде створено окремий санітарно-епідеміологічний орган, що належатиме до підпорядкування Міністерства охорони здоров’я України. Держпродспоживслужба продовжуватиме роботу у звичному режимі із притаманними їй функціями щодо здійснення контролю за виробництвом та експортом продукції.

Однак реорганізація все ж торкнеться іншого державного органу – Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України. Передбачається його розподіл на два окремі відомства з виділенням аграрного міністерства, оскільки аграрний напрямок має колосальне значення для економіки України та має бути належним чином представлений в Уряді.

Прем’єр-міністр запевнив, що тривають системні реформи таких важливих для бізнесу державних органів як податкова та митна служби, ДАБІ, реформа системи охорони здоров’я, комплекс заходів, направлених на боротьбу з контрабандою. Сподіваємося, незабаром бізнес матиме змогу пересвідчитись у цьому та побачити результати реформ на практиці. Так само бізнес чекає на «промисловий безвіз» – підписання Угоди АСАА.

Ми були раді почути про плани Уряду щодо розвитку інфраструктурних проєктів та енергетичного сектору, вирішення накопичених проблем у цих важливих галузях. Зокрема, Прем’єр-міністр підтвердив, що погашення заборгованості перед виробниками ВДЕ буде здійснюватись згідно з умовами раніше підписаного Меморандуму. Ми також хочемо подякувати Ігорю Петрашку, Міністру розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, за підтримку законопроекту №2289, покликаного розблокувати доступ інноваційних засобів захисту рослин на український ринок.

Європейська Бізнес Асоціація обов’язково направить всі питання від членських компаній на розгляд та подальше опрацювання Прем’єр-міністру та членам Уряду. Щиро дякуємо учасникам та команді Уряду за професійний та ефективний діалог!

Календар бухгал­тера
Сьогодні

Податкова декларація з ПДВ за серпень 2020 року

Декларація з акцизного податку за серпень 2020 року

Звіт з ЄСВ за формою № Д4 за серпень 2020 року

Податкова декларація з плати за землю

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку