Новини

Бізнес із прикрістю сприймає рішення щодо збільшення оподаткування, замаскованого як підвищення мінімальної зарплати
26.08.2020

25 серпня Верховна Рада в цілому прийняла законопроект №3963, яким збільшується мінімальна заробітна плата до 5 тисяч гривень з 1 вересня 2020 року.

Анна Дерев’янко, Виконавчий директор Європейської Бізнес Асоціації:

"Бізнес з прикрістю сприйняв прийняте сьогодні рішення. У серпні, як тільки стало відомо про наміри підвищити розмір мінімальної зарплати, бізнес виступив проти даної ініціативи та закликав до діалогу в даному контексті. Однак, на жаль, жодної реакції на пропозицію сумлінних платників податків не послідувало. А сьогодні ми вже маємо прийняте рішення, що яскраво демонструє – якщо є бажання, рішення можуть прийматись досить швидко. Тож дуже б хотілось схожої швидкості і по системним, фундаментальним для бізнесу та країни пропозиціям. Особливо з питань, котрі прямо та болюче впливають на діяльність бізнесу в кризовий, непростий для підприємців, час. Сьогоднішнє рішення можна розцінювати як неготовність до конструктивного діалогу."

Варто зауважити, що цим рішенням найвідчутніший удар буде нанесено саме по сумлінним платникам податків, які чесно виплачують заробітну плату своїм працівникам. При цьому під ударом опиняться навіть ті бізнеси, які легально платять офіційну зарплату набагато вище мінімальної. Крім того, збільшення податкового тиску на оплату праці, та ще й в період економічної кризи, стимулюватиме зростання сектору «тіньових» заробітних плат. А у гіршому випадку – призведе до посилення тиску на сумлінних платників з боку державних органів. Тож навряд ці наслідки можна назвати позитивними для бізнесу, громадян та країни в цілому.

Період кризи відбився на усій бізнес спільноті, тож наразі важливо підтримати компанії, а не створювати додаткові перешкоди для прозорої діяльності бізнесу. Даний законопроект не є частиною системних ініціатив з підтримки бізнесу та, навпаки, здатен поглибити кризові явища.

Тому Європейська Бізнес Асоціація звертається до Президента України Володимир Зеленського із закликом не підписувати даний законопроект як такий, що посилить податковий тягар на сумлінних платників податків.

Водночас, спільнота буде наполягати, як мінімум, на пропорційному зниженні максимальної величини бази нарахування ЄСВ з метою недопущення зростання навантаження на сумлінних платників.

Однак сподіваємось, що влада продемонструє спроможність до змістовного діалогу і спільно нам вдасться випрацювати компромісний вихід із ситуації, що склалась.

Календар бухгал­тера
28.09.20

ЄСВ з зарплати (доходу) за серпень 2020 року (гірничі підприємства)

30.09.20

Звіт про контрольовані операції за 2019 рік

ПДВ за серпень 2020 року

Акцизний податок за серпень 2020 року

ПДФО з нарахованого, але не виплаченого доходу за серпень 2020 року

ВЗ з нарахованого, але не виплаченого доходу за серпень 2020 року

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку