Новини

Затверджено Порядок організації надання соціальних послуг
24.07.2020
Тема:

Кабмін постановою від 01.06.2020 р. № 587 затвердив Порядок організації надання соціальних послуг (далі — Порядок № 587).

Порядок № 587 визначає механізм виявлення осіб/сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах або мають найвищий ризик потрапляння в такі обставини, та організації надання їм соціальних послуг відповідно до індивідуальних потреб.

Порядком № 587 передбачено, що забезпечення надання соціальних послуг особам/сім’ям відповідно до їх потреб на території адміністративно-територіальної одиниці покладається на Раду міністрів АР Крим, обласні, Київську та Севастопольську міські держадміністрації.

Забезпечення надання базових соціальних послуг особам/сім’ям відповідно до їх потреб, вжиття заходів до надання інших соціальних послуг таким особам/сім’ям покладається на Київську та Севастопольську міські, районні, районні у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчі органи міських рад міст обласного значення, сільських, селищних, міських рад ОТГ.

Порядком № 587 передбачено, що в разі відсутності надавачів необхідних соціальних послуг у територіальній громаді за місцем проживання особи, яка потребує надання соціальних послуг, чи в найближчій за місцем розташування територіальній громаді або якщо запропонована соціальна послуга задовольняє потреби особи лише частково, орган соцзахисту населення визначає потенційних надавачів таких соціальних послуг і здійснює заходи щодо їх залучення до надання соціальних послуг, у тому числі для забезпечення їх фінансування.

Зміст та обсяг соціальної послуги для кожного її отримувача визначається індивідуально залежно від його потреб і зазначається в індивідуальному плані надання соціальної послуги, що є невід’ємною частиною договору про надання соціальної послуги. Надання соціальних послуг одноразово, екстрено (кризово) здійснюється без укладення договору.

Оформлення документів для надання соціальних послуг проводиться відповідно до затверджених Мінсоцполітики форм обліку роботи з особами/сім’ями, які перебувають у складних життєвих обставинах (п. 46 Порядку № 587).

Наразі такі форми затверджені наказом Мінсоцполітики від 13.07.2018 р. № 1005 (Повідомлення/інформація про сім’ю/особу, яка перебуває у складних життєвих обставинах; Акт оцінки потреб сім’ї/особи; Звіт за результатами соціального супроводу сім’ї/особи; Соціальна картка сім’ї/особи; План соціального супроводу сім’ї/особи; Направлення сім’ї/особи до іншого суб’єкта для надання соціальних послуг).

Після завершення надання соціальної послуги надавач у строк, що не перевищує п’яти робочих днів, інформує орган соцзахисту населення про завершення (припинення) її надання та результати роботи з особою/сім’єю (п. 51 Порядку № 587).

Пунктом 3 постанови № 587 рекомендовано органам місцевого самоврядування керуватися Порядком № 587.

Постанова № 587 набрала чинності 14.07.2020 р.

Календар бухгал­тера
14.08.20

Звіт про заборгованість за бюджетними коштами (форма №7д, №7м) за липень 2020 року

Звіт про використання КОРО та РК (форма № ЗВР-1) за липень 2020 року

Довідка про використані РК за липень 2020 року

19.08.20

Податок на прибуток підприємства за ІІ квартал 2020 року

Частину чистого прибутку (доходу) за IІ квартал 2020 року

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку