Новини

Верховна Рада підтримала залучення Укрпошти до надання доступних банківських послуг всьому населенню
19.05.2020

19 травня 2020 року Верховна Рада України 232 голосами прийняла в першому читанні законопроект 2788-Д “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо фінансових послуг у галузі поштового зв'язку”. Він передбачає залучення національного поштового оператора “Укрпошта” до надання банківських послуг всьому населенню. У тому числі, 15 мільйонам громадян, які проживають у сільській місцевості. Про це повідомив Міністр інфраструктури України Владислав Криклій.

“Сьогодні банкомати є лише у 30% населених пунктів, банківські відділення - взагалі лише у 6%. За рівнем доступності фінансових послуг для людей ми десь поруч з Угандою, Габоном та Еквадором. Законопроєктом 2788-Д, який сьогодні підтримали депутати в першому читанні, вводиться система поштових рахунків, що фактично прирівнюються до банківських. Це дозволить Укрпошті забезпечувати доступними фінансовими послугами всіх українців, бо навіть у найменших містечках і селах, на відміну від банків, є поштові відділення. А для самої компанії такі зміни значно розширять можливості діяльності та розвитку”, – прокоментував схвалення законопроєкту очільник Міністерства, подякувавши депутатам за прийняте рішення.

За його словами, особливо актуальними такі послуги Укрпошти стануть для 15 мільйонів українців, які проживають у сільській місцевості. Вони зможуть більш зручно отримувати пенсії, інші соціальні виплати, грошові допомоги чи здійснювати переказ коштів. 

Владислав Криклій додав, що, незважаючи на карантин та кризу, Укрпошта продовжує демонструвати стабільне зростання, працюючи у звичному режимі з дотриманням всіх вимог безпеки. Так, у першому кварталі цього року компанія на 12,3% збільшила свій чистий дохід у порівнянні з минулорічними показниками. “Укрпошта продовжує збільшувати доходи за такими основними напрямками як доставка посилок, фінансові послуги, а також торгівля. І використовує цю кризу як вікно нових можливостей, розвиваючи надання важливих соціальних послуг для населення”, – підсумував Владислав Криклій.

Довідково:

Мета законопроекту №2788-Д — підвищення рівня доступності фінансових послуг, забезпечення права громадян та суб’єктів господарювання на їх отримання на всій території України, залучення коштів в економіку держави, створення умов до розвитку безготівкових розрахунків, оптимізація діяльності Укрпошти.

Його ключові завдання:

 • удосконалення порядку виплати пенсій, соціальних виплат, інших видів грошової допомоги через відділення поштового зв'язку, з використанням банківських (поштових) рахунків;
 • удосконалення порядку надання послуги поштового зв'язку з переказу коштів;
 • забезпечення доступу населення до фінансових послуг на всій території України;
 • підтримка бізнесу у віддалених населених пунктах через збільшення рівня доступності до фінансових послуг;
 • створення умов для підвищення рівня безготівкових розрахунків.

Законопроектом пропонується 

 1. запровадити систему поштових рахунків, 
 2. ввести термін «поштовий рахунок», 
 3. визначити перелік фінансових послуг, які зможе надавати національний оператор поштового зв’язку АТ «Укрпошта», серед яких: 
 • відкриття та ведення поштових рахунків, 
 • проведення розрахункових банківських операцій, 
 • випуск та обслуговування платіжних карток, 
 • залучення коштів фізичних та юридичних осіб.

Календар бухгал­тера
04.06.20

Звіт про товарооборот торгової мережі за травень 2020 року (форма № 1-торг (місячна))

Звіт про обсяг оптового товарообороту за травень 2020 року (форма № 1-опт (місячна))

09.06.20

Звіт з праці за травень 2020 року (форма № 1-ПВ (місячна))

Звіт про обсяги виробництва та реалізації спирту (форма № 1-РС) за травень 2020 року

Звіт про обсяги виробництва та реалізації алкогольних напоїв (форма № 2-РС) за травень 2020 року

Звіт про обсяги виробництва та реалізації тютюнових виробів (форма № 3-РС) за травень 2020 року

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку