Новини

Щодо порядку заповнення РК акцизної накладної у разі зміни обсягу реалізованого пального/спирту етилового
12.05.2020

Який порядок заповнення розрахунку коригування акцизної накладної у разі зміни обсягу реалізованого пального/спирту етилового?

Порядок заповнення акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального, заявки на поповнення (коригування) залишку спирту етилового затверджений наказом Міністерства фінансів України від 19.06.2019 № 262 (далі – Порядок).

Коригування акцизної накладної форми «П» (для реалізації пального) здійснюється відповідно до вимог розд. V Порядку. Коригування акцизної накладної форми «С» (для реалізації спирту етилового) відповідно до вимог розд. VI Порядку.

Якщо після реалізації пального (спирту етилового) виникає потреба у виправленні помилок, допущених під час складання акцизної накладної форми «П» (форми «С»), показники такої акцизної накладної підлягають коригуванню шляхом складання розрахунку коригування акцизної накладної форми «П» (форми «С») та реєстрації його в Єдиному реєстрі акцизних накладних (далі – ЄРАН).

Коригуються лише показники складених акцизних накладних, усі примірники яких зареєстровано в ЄРАН відповідно до ст. 231 Податкового кодексу України.

Складання розрахунків коригування здійснюється у такій самій кількості примірників, як і кількість примірників акцизної накладної, до якої вони складаються.

У вступній частині розрахунку коригування акцизної накладної робиться відповідна відмітка «✕» в одному з передбачених формою такого розрахунку полів залежно від того, який показник акцизної накладної коригується (при заповненні розрахунку коригування акцизної накладної у разі зміни обсягу реалізованого пального/спирту етилового — код виду коригування «4»).     

В основній частині розрахунку коригування акцизної накладної заповнюється лише один з розділів такого розрахунку коригування залежно від показника, який коригується.

Розділ I розрахунку коригування акцизної накладної форми «П» (форми «С»), заповнюється у разі, якщо платником помилково зазначено,
зокрема, дані щодо обсягів реалізованого пального/спирту етилового.

Для внесення змін до обсягу реалізованого пального (код виду коригування «4») платник заповнює розрахунок коригування акцизної накладної, в якому:

  • у першому рядку таблиці в повному обсязі сторнує зазначений в акцизній накладній обсяг пального (спирту етилового);
  • у наступному рядку таблиці зазначається правильний обсяг пального (спирту етилового);.

У розрахунку коригування з кодом виду коригування «4» платник:

  • до граф 2, 3 першого та наступного рядків таблиці з акцизної накладної переносить дані щодо коду товару згідно з УКТ ЗЕД, його опису;
  • до граф 4, 5 першого рядка таблиці вносить із відповідним знаком ( - ) помилковий обсяг пального (спирту етилового), зазначений в акцизній накладній, при цьому модуль числового значення обсягів має збігатися з обсягом реалізованого пального (спирту етилового), зазначеного в акцизній накладній (з урахуванням показників акцизної накладної форми «П» (форми «С») та розрахунків коригування до такої накладної, зареєстрованих в ЄРАН);
  • до граф 4, 5 наступного рядка таблиці вносить правильний показник обсягу реалізованого пального (спирту етилового) з відповідним знаком (+).

Особа, що реалізує пальне (спирт етиловий), має право зменшити обсяг реалізованого пального (спирту етилового) у податковій декларації за таким розрахунком коригування після реєстрації усіх примірників акцизної накладної в ЄРАН отримувачем пального (спирту етилового).

За матеріалами «ЗІР: категорія 114.11»

Календар бухгал­тера
Завтра

Звіт про товарооборот торгової мережі за травень 2020 року (форма № 1-торг (місячна))

Звіт про обсяг оптового товарообороту за травень 2020 року (форма № 1-опт (місячна))

09.06.20

Звіт з праці за травень 2020 року (форма № 1-ПВ (місячна))

Звіт про обсяги виробництва та реалізації спирту (форма № 1-РС) за травень 2020 року

Звіт про обсяги виробництва та реалізації алкогольних напоїв (форма № 2-РС) за травень 2020 року

Звіт про обсяги виробництва та реалізації тютюнових виробів (форма № 3-РС) за травень 2020 року

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку