Новини

Національний кодекс корпоративного управління затверджено
19.03.2020

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку затвердила Кодекс корпоративного управління України (надалі – Кодекс), який відображає новітні розробки в сфері комплексного екологічного, соціального та корпоративного управління.

Кодекс стосується насамперед акціонерних товариств, акції яких допущено до торгів на фондових біржах України. Втім він може бути важливим орієнтиром для всіх державних і приватних компаній, які прагнуть досягти побудувати ефективну систему управління.

Законодавство України не вимагає від компаній дотримуватися норм цього Кодексу. Як і в багатьох інших країнах, в Україні він є інструментом soft law, тобто рекомендаційним документом. Застосування Кодексу наполегливо рекомендується перш за все компаніям, які виходять на ринки капіталу.

Над підготовкою тексту Кодексу працювали українські і міжнародні експерти, перш за все, з IFC (підрозділ Групи Світового банку), Української академії корпоративного управління (UCGA), Світового банку, юристи провідних юридичних компаній України, всі вони підтримали зусилля НКЦПФР і зробили вагомий внесок, без якого розробка цього Кодексу була б неможливою.

Керівництво стратегією та процесом розробки Кодексу здійснював Річард Фредерік, незалежний консультант з питань корпоративного управління.

Ми очікуємо, що цей Кодекс стане національним стандартом корпоративного управління в Україні. На його основі згодом будуть розроблені додаткові розширення (для державних компаній, учасників фінансового ринку, нелістингових компаній, тощо) і окремі політики на більш спеціалізовані теми (роль акціонерів в управлінні, управління ризиками, функціонування аудиторського комітету наглядової  ради, висування кандидатів до складу наглядової ради, запобігання корупції, тощо).

«Належне корпоративне управління допомагає збільшувати вартість компанії шляхом підвищення її конкурентоспроможності, ефективності та зростання, воно зміцнює довіру до компанії та сприяє створенню цінності в інтересах акціонерів, працівників та інших стейкхолдерів», – зауважив Тимур Хромаєв, Голова Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.

Розробка Кодексу корпоративного управління України є частиною програми IFC «Сприяння інвестиціям через інтегровані екологічні, соціальні та управлінські стандарти в Європі та Центральній Азії», яка реалізується у партнерстві з Державним секретаріатом Швейцарії з економічних питань SECO. Метою Програми є стимулювання розвитку приватного сектору в Європі та Центральній Азії, в тому числі Україні.

За матеріалами НКЦПФР 

Календар бухгал­тера
Завтра

Акцизний податок за лютий 2020 року

ПДФО з нарахованого, але не виплаченого доходу за лютий 2020 року

ВЗ з нарахованого, але не виплаченого доходу за лютий 2020 року

Плату за землю за лютий 2020 року

Рентна плата за лютий 2020 року

Авансовий внесок з турзбору за березень 2020 р. (платники, які сплачують турзбір авансами щомісяця)

ЄСВ з зарплати (доходу) за лютий 2020 року (гірничі підприємства)

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку