Новини

Приймання готівки без касира
10.10.2019

Автор: Кристина Шох, адвокат та керуючий партнер Shokh & partners law company. ЛІГА.блоги

Суб’єкти господарювання мають право приймати готівку як через штатного касира, так і через «найнятого за аутстафінгом» касира та інших штатних працівників.

Задля дотримання касової дисципліни та отримання готівки суб’єкти підприємницької діяльності мають штатних касирів. Але, для «малих підприємців» окрема штатна одниниця є розкішшю та додатковим податковим навантаженням. У зв’язку з нещодавніми змінами законодавець надав можливість «спрощувати» касову дисципліну.

Згідно до абз. 5 п. 45 «Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні», що затверджено постановою НБУ від 29.12.2017 р. № 148, підприємства, штатним розписом яких не передбачена посада касира, виконання його обов’язків можуть покласти відповідно до розпорядження керівника на бухгалтера або іншого працівника. З таким працівником укладають договір про повну індивідуальну матеріальну відповідальність, в якому вказують посаду працівника (напр.: бухгалтер) і найменування роботи, що ним виконується, — обов’язки касира. 

Також, за п.44 вищевказаного Положення № 148 дозволяється залучати до здійснення функцій касира «найнятого» працівника за аутстафінгом. Суб’єкт підприємницької діяльності має право укласти з іншим підприємством договір на надання послуг з надання персоналу (договір аутстафінгу).

Такий «працівник» повинен нести повну матеріальну відповідальність за збереження всіх прийнятих цінностей та йому заборонено передовіряти виконання дорученої їй роботи іншим особам (абз.2 п. 45 Положення № 148). 

Отже, якщо суб’єкт підприємництва не має можливості та необхідності утримувати штатну одиницю «касир», то є альтернативні законні варіанти отримувати готівкові кошти, що не порушують касову дисципліну.

За матеріалами ЛІГА.блоги

Календар бухгал­тера
30.11.20

ЄСВ із зарплати (доходу) за жовтень 2020 року (гірничі підприємства)

Авансовий внесок з туристичного збору за листопад 2020 року

ПДФО та ВЗ з нарахованого, але не виплаченого доходу за жовтень 2020 року

ПДВ за жовтень 2020 року

Акцизний податок за жовтень 2020 року

Плата за землю за жовтень 2020 року

Рентна плата за жовтень 2020 року

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку